صدور طلاق برلوسکونی 'میلیون ها یورو' هزینه دارد

Image caption نخست وزیر ایتالیا اخیرا با سوایی های جنسی دست به گریبان بوده است

بنا به گزارش های رسانه ای، همسر سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا، برای خاتمه دادن به پرونده طلاقشان، که یک سال در جریان بوده، خواستار 43 میلیون یورو شده است.

ورونیکا لاریو که ظاهرا از ارتباط شوهرش با یک مدل هجده ساله خشمگین شده است، در ماه مه از دادگاه درخواست طلاق کرد.

وکیل خانم لاریو گزارش مطالبه پول را تائید نکرده اما روزنامه "کوریر دلا سرا" نوشته است که تبادل پول صورت گرفته است.

بنا به نوشته این روزنامه آقای برلوسکونی به همسرش، که مادر سه فرزند اوست، پیشنهاد کرده هر ماه دویست هزار یورو دریافت کند.

ظاهرا به خانم لاریو پیشنهاد شده است ویلایی را که در آن به همراه سه فرزندش زندگی می کند به عنوان بخشی از توافق مالی برای صدور طلاق قبول کند.

سه فرزند نخست وزیر ایتالیا بین بیست تا سی سال سن دارند.

بنا به گزارش کوریر دلا سرا "منابع نزدیک به نخست وزیر ایتالیا گفته اند بین شصت تا هفتاد میلیون یورو تا کنون به ورونیکا پرداخت شده است."

ثروت بیکران

ایپولیتا گدینی، وکیل طلاق آقای برلوسکونی، گزارش روزنامه کوریر دلا سرا را نه تائید و نه انکار کرده و فقط گفته است که باعث تاسف است که متارکه ای که از روی تفاهم صورت گرفته "به ملاء عام کشیده شده است."

خانم لاریو، 52 ساله، که پیش از این بازیگر سینما بوده است، با آقای برلوسکونی در سال 1990 ازدواج کرد. آنها 10 سال پیشتر ملاقات کرده بودند.

در حالی که وجهه نخست وزیر ایتالیا اخیرا با هجومی از رسوایی های جنسی زیر سوال رفته، جدا شدن خانم و آقای برلوسکونی به طور روز افزونی به یک موضوع عمومی تبدیل شده است.

این وضعیت با انتشار کتاب زندگی نامه خانم لاریو و درخواست او برای عذرخواهی علنی شوهرش به خاطر ابراز نظرات توهین آمیز در مورد زنان جنبه ای عمومی تر پیدا کرده است.

خانم لاریو همچنین با نخست وزیر ایتالیا در باره نحوه مملکت داری او در گیر شده است. خانم لاریو با زنانی که شوهرش برای پارلمان اروپا در نظر گرفته به شدت مخالفت کرده است چون او معتقد است این زنان اطلاعات کمی در باره سیاست دارند.

دیوید ویلی، گزارشگر بی بی سی در رم می گوید تحولات در پرونده طلاق برلوسکونی ها کم کم به گرانترین طلاق در تاریخ ایتالیا تبدیل می شود.

بنا به تخمین نشریات مالی ایتالیا، ثروت بیکران نخست وزیر این کشور، که شامل سهم او در حوزه رسانه های گروهی، نشر، املاک و بخش سرمایه گذاری می شود، بالغ بر 9 میلیارد یورو است.

مطالب مرتبط