بمبگذاری در مقابل مرکز فرماندهی نیروی دریایی پاکستان

Image caption پاکستان در ماه های اخیر شاهد حملات انتحاری زیادی بوده است

مقام های پاکستان می گویند در مقابل ساختمان ستاد فرماندهی نیروی دریایی این کشور در اسلام آباد حمله انتحاری رخ داده است.

آنها گفتند یکی از محافظان امنیتی در این حادثه کشته و چهار نفر دیگر، از جمله دو غیرنظامی مجروح شده اند.

مقام های پاکستان همچنین گفته اند وقتی ماموران امنیتی تلاش داشته اند بمبگذار انتحاری را در نزدیکی در ورودی مجتمع مرکز فرماندهی نیروی دریایی کنترل و از جلوتر آمدن او جلوگیری کنند، او بمب همراه خود را منفجر کرده است.

از زمانی که ارتش پاکستان در ماه اکتبر عملیات نظامی گسترده ای را علیه طالبان مستقر در نزدیکی مرز با افغانستان آغاز کرد، این کشور صحنه حملات انتحاری متعددی بوده است که صدها نفر کشته به جای گذاشته است.

خشونت روز چهارشنبه (2 دسامبر)، در حالی رخ داده است که روز گذشته باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد سی هزار نیروی تازه نفس آمریکایی به افغانستان اعزام می کند و دولت آمریکا "رابطه ای موثر" را با پاکستان حفظ خواهد کرد.

غیرنظامیانی که در انفجار امروز مجروح شده اند "قربانی مستقیم این انفجار نبوده اند" اما حال پسربچه شش ساله ای که مجروح شده، ظاهرا وخیم است.

آصف علی زرداری، رئیس جمهوری پاکستان، این حمله را محکوم کرده و گفته است که مانع از مبارزه دولتش با طالبان این کشور نخواهد شد.

در حالی که ارتش پاکستان به حملات خود علیه طالبان این کشور ادامه می دهد، روز سه شنبه (اول دسامبر)، یکی از سیاستمداران استانی در حمله ای انتحاری در منطقه دره سوات کشته شد.

مطالب مرتبط