یک انفجار دیگر در پیشاور جان پنج نفر را گرفت

Image caption از پائیز امسال صدها نفر در نقاط مختلف پاکستان در اثر بمبگذاری جان خود را از دست داده اند

بر اثر یک انفجار انتحاری در برابر دادگاهی در پیشاور، در شمال غرب پاکستان حداقل پنج نفر کشته شده اند.

پلیس می گوید فرد بمبگذار از یک سه چرخه (ریکشاو) پیاده شد و سعی کرد وارد ساختمان شود اما هنگامی که ماموران امنیتی مانع ورود او به ساختمان دادگاه شدند، این فرد مواد منفجره ای را که با خود داشت، منفجر کرد.

پلیس می گوید این فرد هفت کیلو مواد منفجره و دو کیلومتر بلبرینگ با خود به همراه داشت.

مجروحان این حادثه به بیمارستان منتقل شده اند. یک پزشک گفته است نزدیک به پنجاه نفر زخمی به بیمارستان انتقال یافته اند.

پیشاور، مرکز ایالت سرحد شمال غرب به مرز افغانستان نزدیک است و اخیرا هدف یک رشته انفجارهای مرگبار قرار گرفته است. این انفجارها پس از آغاز عملیات ارتش پاکستان علیه پیکارجویان طالبان در وزیرستان جنوبی شدت گرفته است.

سه نفر از کشته شدگان انفجار امروز، از نیروهای پلیس بودند. مقامات رسمی می گویند که چندین نفر نیز بر اثر این انفجار زخمی شده اند.

از پائیز امسال صدها نفر در نقاط مختلف پاکستان به علت چنین بمبگذاری هایی جان خود را از دست داده اند.

در 28 اکتبر امسال، حداقل صد نفر بر اثر انفجاری در یک بازار پر رفت و آمد کشته شدند.

انفجار امروز سه روز پس از کشته شدن 35 نفر در راولپندی روی می دهد که بر اثر پرتاب نارنجک به داخل یک مسجد سرشار از جمعیت در نزدیکی یک مقر نظامی کشته شدند.

در حالی که ارتش پاکستان به حملات خود به نیروهای طالبان در وزیرستان جنوبی و در نزدیکی مرز افغانستان ادامه می دهد، بمبگذاری ها در سراسر پاکستان افزایش یافته است.

ارتش پاکستان از حدود دو سال پیش مقابله با افراد مسلح وابسته به اسلامگرایان تندرو در این منطقه را آغاز کرده و از اواسط ماه اکتبر سال جاری به عملیات خود شدت بخشیده است.

در مقابل، شورشیان مسلح که به طالبان پاکستانی موسوم هستند، عملیات خود علیه مراکز شهری پاکستان را از جمله از طریق حملات انتحاری شدت داده اند که موجب تلفات سنگینی شده است.

مطالب مرتبط