پلیس اروپا ده ها کودک آزار را بازداشت کرد

کار با کامپیوتر
Image caption بیشتر بازداشت شدگان در ارتباط با پخش تصاویر هرزه نگاری کودکان در اینترنت دستگیر شده اند

پلیس اروپا، یوروپل می گوید ۱۱۵ تن را به اتهام سوء استفاده جنسی از کودکان در هجده کشور عضو اتحادیه اروپا و کانادا بازداشت کرده است.

یوروپل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد عملیات توفان که با هدف توقف فعالیت سوء استفاده کنندگان از کودکان در اینترنت در جریان بود، پس از دو سال به پایان رسیده است. بازداشت شدگان شامل گروه متنوعی از افراد از جمله معلمان و افرادی است که با کودکان در ارتباط نزدیک هستند. یوروپل همچنین از شناسایی پنج کودک مورد سوء استفاده و نجات آنها خبر داد. این کودکان بین چهار تا دوازده سال سن داشتند. عملیات توفان پس از آن شروع شد که پلیس اتریش به فعالیت یک شرکت ارائه دهنده خدمات اینرنت در راستای توزیع تصاویر هرزه نگاری از کودکان پی برد.

یوروپل می گوید در کل ۲۲۱ مظنون را شناسایی کرده و ۱۱۵ تن از آنها بازداشت شده است.

بازداشت شدگان در اتریش، بلژیک، بریتانیا، بلغارستان، کانادا، دانمارک، فرانسه، آلمان، مجارستان، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و سوئیس دستگیر شده اند. یوروپل در بیانیه خود اشاره به زمان بازداشت این افراد نکرده است. راب رینرایت، مدیر یوروپل در بیانیه ای اعلام کرد: "سوء استفاده جنسی از کودکان یکی از وحشتناک ترین جرایم است و بسیار خوشحالم که یوروپل با همراهی شرکای خود توانسته این افراد را شناسایی و بازداشت کند." او ادامه داد: "بیشتر از همه از این که کودکان در معرض سوء استفاده شناسایی شده اند و از آزار بیشتر نجات یافته اند، خوشحالم." یوروپل می گوید تاکنون از ۲۳ عملیات بین المللی پشتیبانی کرده است که به شناسایی ۱۶۰۰ سوء استفاده کننده از کودکان و نجات بسیاری از قربانیان آنها منجر شده است.

مطالب مرتبط