کشف سر بریده شده ماموران پلیس مکزیک

پلیس مکزیک می گوید که سر بریده شده شش مامور پلیس در بیرون کلیسایی واقع در ایالت شمالی دورانگو پیدا شده است که قاچاقچیان مواد مخدر در آن مظنون هستند.

پلیس گفت که این یک حمله انتقام جویانه توسط کارتل "خلیج" به خاطر کشته شدن 10 عضو آن در هفته گذشته است.

از سال 2006 تاکنون بیش از 14 هزار نفر در خشونت های مرتبط با مواد مخدر در این کشور کشته شده اند، که شمار تلفات فقط در سه روز گذشته به 60 نفر می رسد.

فلیپه کالدرون رئیس جمهوری مکزیک هزاران مامور را در تلاشی برای انهدام کارتل های مواد مخدر در سراسر کشور مستقر کرده است.

سرهای بریده شده ماموران پلیس در کیسه های پلاستیکی در نزدیک کلیسایی در ایالت دورانگو رها شده بود.

وزارت دادگستری گفت این کیسه ها توسط ماموران جمع آوری زباله کشف شد.

روز سه شنبه اعضای گروه های تبهکار حداقل 12 نفر را در شهر تیهوانا در نزدیکی مرز آمریکا، نزدیک شهر سن دیه گو، به قتل رساندند. سر چهار نفر از قربانیان بریده شده بود، اقدامی که جنبه های نمادین مناسک خشن گروه های قاچاقچی است.

دولت اوباما روز چهارشنبه پنج هلیکوپتر را تحویل مکزیک داد تا به نبرد این کشور با کارتل ها کمک کند. این کارتل ها برای کنترل گذرگاه های پرمنفعت قاچاق به آمریکا با یکدیگر رقابت دارند.

واشنگتن می گوید که افزایش تلفات نشانه تضعیف تبهکاران در اثر عملیات سرکوب ارتش مکزیک است. آقای کالدرون از زمان رسیدن به قدرت 49 هزار سرباز اضافه را مسئول مبارزه با مواد مخدر کرده است.

اما به گزارش خبرگزاری رویتر مکزیکی ها از ناتوانی ارتش در متوقف کردن خشونت ها خشمگین هستند و خواستار عقب نشینی ارتش از برخی شهرها شده اند.