از کار افتادن قطارهای یورو استار مسافران را سرگردان کرد

قطار یورو استار
Image caption سرما باعث از کار افتادن سیستم های انتقال برق در قطارهای یورو استار شده است

سرویس فوق العاده قطارهای یورو استار که از پاریس راهی لندن بود و به علت سرمای هوا در نزدیکی کنت در بریتانیا از کار افتاده بود پس از ساعت ها تاخیر به لندن رسیده است.

مسافران این قطار می گویند قطع جریان برق به علت سرما باعث شد بخاری های آن از کار بیفتند و مسافران در تاریکی و سرما انتظار بکشند.

روز گذشته نیز نزدیک به دوهزار مسافر یورو استار به علت از کارافتادن پنج قطار در داخل تونلی که از زیر دریای مانش عبور می کند، به مدت شانزده ساعت گرفتار شده بودند.

قطارهای یورو استار قطارهای پرسرعتی هستند که لندن را از راه تونل زیر دریایی مانش به پاریس و بروکسل وصل می کند.

افرادی که جمعه و شنبه مسافر قطارهای یورو استار بودند از اختلال پیش آمده انتقاد کرده اند و رفتار کارکنان قطارها را مناسب ندانسته اند. بعضی از مسافران روز جمعه مجبور شدند مسافتی طولانی را در داخل تونل پیاده روی کنند تا به قطار کمکی برسند.

ناتاشا سیل جونز، یکی از مسافران یورو استار در روز شنبه گفت بعد از این که قطار در بریتانیا از تونل خارج شد از کار افتاد و یک لوکوموتیو کمکی شروع به کشیدن قطار کرد ولی پس از آن که موفق از بالا رفتن شیب نشد به نقطه اول برگشت تا مسافران با قطار دیگری به مسافرت خود را ادامه دهند.

او گفت هیچ خوراکی در قطار نبود و نوشیدنی کمی هم وجود داشت و وقتی از کارکنان آن سوال می کردیم پاسخ درستی نمی گرفتیم.

مقام های محلی علت اختلال در حرکت قطارهای یورواستار را سرمای هوا و از کار افتادن سیستم های انتقال برق به آنها عنوان کرده اند.

در این حال یورو استار اعلام کرد روز یکشنبه به علت ادامه سرمای هوا مسافران را جابجا نمی کند ولی چند قطار این شرکت به طور آزمایشی در طول مسیر حرکت خواهند کرد تا مشکلات احتمالی را برطرف کنند.

مطالب مرتبط