'سربازان متاهل آمریکایی در عراق فعلا عشق را فراموش کنند'

Image caption از سربازان متاهل آمریکایی که در میدان های جنگ در عراق می جنگند انتظار می رود فعالا عاشق نشود

یک ژنرال آمریکایی مستقر در شمال عراق گفته است بارداری را به فهرست موارد ممنوعه برای سربازان تحت فرمانش اضافه کرده و سربازی که از این موضوع تخطی کند، ممکن است به دادگاه نظامی احضار شود.

در حال حاضر بنا به سیاست ارتش آمریکا سربازان زنی که باردار می شوند باید به آمریکا بازگردند اما ژنرال آنتونی کوکولو به بی بی سی گفته است او به خاطر بارداری شماری از نیروهای زن ماهرش را از دست داده و این موضوع در زمانی حساس در عملیات نظامی آمریکا در عراق، مشکل آفرین بوده است.

او افزود به همین دلیل است که متوسل به تهدید محاکمه نظامی شده است تا از ادامه این روند جلوگیری کند.

البته بنا به سیاست جدید ژنرال کوکولو سربازان زنی که باردار شده اند و همچنین سربازان مردی که موجب این بارداری شده اند مشمول قانون منع بارداری هستند، حتی اگر آنها متاهل باشند.

این اولین بار است که ارتش آمریکا بارداری را جرمی قابل مجازات توصیف کرده است.

ژنرال کوکولو به بی بی سی گفت از دید او تصمیم گیری در این باره مشروط نیست و اگر کسی با موضوع بارداری مواجه شود، باید انتظار داشته باشد احتمال محاکمه نظامی او وجود دارد.

او گفت سربازان متاهل در میدان های نبرد یا باید فعلا عشق و عاشقی را کنار بگذارند یا پیشگیری های لازم را به کار برند تا بارداری پیش نیاید.

ژنرال کوکولو گفت: "به من ماموریتی سپرده شده است که باید آن را انجام دهم. تعداد نیروهای من محدود است که باید با همین تعداد ماموریتم را انجام دهم و من به تک تک آنها نیاز دارم."

او افزود: "به همین دلیل من در دوازده ماهی که آنها در میدان جنگند از هر تدبیری که بتوانم، استفاده می کنم تا آنها را قوی و سالم نگه دارم."