طالبان پاکستان به افغانستان نیروی کمکی می فرستد

Image caption ولی الرحمان از فرماندهان طالبان پاکستان

یک فرمانده ارشد طالبان پاکستان گفته است که هزاران فرد مسلح را برای مقابله با افزایش نیروهای غربی در افغانستان به این کشور اعزام کرده است.

ولی الرحمان از فرماندهان طالبان پاکستان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که طالبان افغانستان به دنبال اعزام سربازان تازه نفس از سوی آمریکا و ناتو برای نیروهای اتئلاف به کمک نیاز داشتند.

او گفته است که نیروهای اعزامی با سربازان ناتو و آمریکا خواهند جنگید.

ولی الرحمان گفت طالبان پاکستان کماکان در مناطق قبیله ای وزیرستان جنوبی در پاکستان به جنگ چریکی مشغولند.

ولی الرحمان معاون اصلی حکیم الله محسود، فرمانده طالبان پاکستان و مسئول عملیات طالبان در وزیرستان جنوبی است.

آقای رحمان به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا توصیه کرده که به وضعیت اقتصادی آمریکا بپردازد، چون مردم آمریکا خواهان جنگ نیستند.

یک سخنگوی فرماندهی نظامی آمریکا در افغانستان گفته است هیچ نشانی مبنی بر ورود قابل توجه شورشیان به منطقه مرزی مشاهده نشده است. او افزود که نباید این اظهارات را باور کرد.

عملیات نظامی اخیر پاکستان علیه طالبان پاکستانی در نواحی مرزی با افغانستان منجر به آن شده که بیشتر نیروهای وابسته به شورشیان به افغانستان فرار کنند.

ارتش پاکستان از حدود دو سال پیش مقابله با افراد مسلح وابسته به اسلامگرایان تندرو در این منطقه را آغاز کرده و از اواسط ماه اکتبر سال جاری به عملیات خود شدت بخشیده است.

در مقابل، شورشیان مسلح موسوم به طالبان پاکستانی، عملیات خود علیه مراکز شهری پاکستان را از جمله از طریق حملات انتحاری شدت داده اند که موجب بروز تلفات سنگینی شده است.

ولی الرحمان در مصاحبه خود گفته است که اسامه بن لادن، رهبر القاعده زنده است.

مطالب مرتبط