سوء قصد به کاریکاتوریست دانمارکی نافرجام ماند

کورت وسترگارد
Image caption یک میلیون دلار جایزه برای سر آقای وسترگارد تعیین شده است

پلیس دانمارک به فردی که وارد منزل کورت وسترگارد کاریکاتوریست جنجالی این کشور شده بود شلیک و او را زخمی کرد.

کورت وسترگارد با انتشار کاریکاتوری از حضرت محمد در یک نشریه دانمارکی در سال 2006 خشم بسیاری از مسلمانان جهان را برانگیخت.

به گزارش رسانه های دانمارک او همراه با همسر و نوه اش در منزل خود در شهر آرهوس بود که ناگهان مردی با شکستن شیشه وارد خانه شد و او را با چکش تهدید به قتل کرد.

گفته می شود آقای وسترگارد بلافاصله با فشار دادن دکمه خطر که مستقیما به اداره پلیس مرتبط است مامورین را از این حادثه مطلع کرد.

دقایقی بعد نیروهای پلیس وارد منزل شده و به این فرد تیراندازی و او را زخمی کردند.

انتشار کاریکاتور کورت وسترگارد اعتراضاتی را در سراسر جهان بوجود آورد که به حمله به سفارتخانه های دانمارک و نیز کشته شدن دهها نفر انجامید.

درگیری ها و تهدیدهای جانی متعدد موجب اختفای آقای وسترگارد شد، اما او سال گذشته تصمیم گرفت از مخفی گاهش خارج شود و زندگی عادی خود را از سر گیرد.

ملکولم برابانت خبرنگار بی بی سی که سال پیش با کورت وسترگارد مصاحبه کرد می گوید منزل او دارای اتاق ویژه ای است که مجهز به وسایل ارتباطی برای تماس با پلیس است.

آقای وسترگارد پس از آنکه فرد یاد شده وارد منزلش می شود همراه با نوه اش به این اتاق می گریزد و ماجرا را به پلیس اطلاع می دهد.

در اثر تیراندازی پلیس این شخص از ناحیه ران و بازو مصدوم می شود.

رسانه های دانمارک می گویند وی سومالیایی الاصل است.

شبه نظامیان اسلامی یک میلیون دلار جایزه برای سر آقای وسترگارد تعیین کرده اند.

او در کاریکاتور جنجالی خود تصویری از حضرت محمد کشید که در عمامه اش بمب بود و کنایه از تروریست بودن برخی گروه های اسلام داشت.