'نگذارید جمعیت بریتانیا از هفتاد میلیون بالاتر رود'

Image caption حدود 10 درصد از جمعیت بریتانیا مهاجر هستند

در بریتانیا شماری از نمایندگان پارلمان از احزاب مختلف و همچنین مجلس اعیان گفته اند این کشور باید فورا برای پذیرش مهاجر سقف تعیین کند و نباید اجازه داد جمعیت بریتانیا از هفتاد میلیون نفر بیشتر شود.

اسقف اعظم سابق کانتربوری نیز از این خواسته نمایندگان پارلمان و مجلس اعیان حمایت کرده است.

لرد کری هشدار داده است این موضوع باعث خشم در بریتانیا شده و ممکن است منجر به خشونت شود.

گروهی از نمایندگان پارلمان و مجلس اعیان از همه احزاب اصلی بریتانیا خواسته اند در مانیفست های انتخاباتی خود متعهد شوند جمعیت بریتانیا نباید از حد هفتاد میلیون نفر بگذرد.

این گروه، شامل نوزده نماینده پارلمان، مجلس اعیان و همچنین رئیس سابق کلیسای انگلستان اعلام کرده اند میزان کنونی مهاجرت به بریتانیا برای این کشور بیسابقه بوده است.

آنها هشدار داده اند اگر این روند متوقف نشود، در آینده به طور جدی به هماهنگی جامعه بریتانیا آسیب وارد خواهد شد.

این گروه، احزاب سیاسی اصلی بریتانیا را متهم کرده اند که به نگرانی عمومی مردم در این باره بی توجهند. این گروه همچنین گفته بی توجهی احزاب باعث شده است زمینه برای رشد طرفداران حزب راستگرا و تندرویی مانند "بی ان پی"، (British National Party)، فراهم شود.

جمعیت کنونی بریتانیا 64 میلیون و چهارصد هزار نفر است.

این گروه می گوید جمعیت بریتانیا احتمالا تا سال 2029 از مرز 70 میلیون خواهد گذشت که فشار زیادی بر کیفیت زندگی و ماهیت جامعه وارد خواهد کرد؛ پیش بینی که دولت بریتانیا با آن مخالف است.

البته لرد کری اذعان دارد که مهاجران جامعه بریتانیا را غنی کرده اند اما گفت ترجیح می دهد بریتانیا در سال های آتی بیشتر پذیرای مهاجران مسیحی باشد.

نظرسنجی ها نشان داده است این گروه در باره میزان نگرانی مردم به طور عمومی درست ارزیابی کرده است.

یکی از نظرسنجی های اخیر که به سفارش هفته نامه بریتانیایی اکونومیست انجام گرفت، نشان داد بریتانیا از میان همه کشورهای تحت مطالعه، از این که پذیرای مهاجران بوده، ناخشنودتر است.

با این که تنها حدود 10 درصد از جمعیت بریتانیا را مهاجران تشکیل می دهند، بنا به نظرسنجی ها بسیاری از مردم اشتباها فکر می کنند این رقم خیلی بالاتر است.

مطالب مرتبط