افزایش تدابیر امنیتی در آستانه انتخابات فیلیپین

فیلیپین
Image caption خشونت های مسلحانه در زمان تبلیغات انتخاباتی در فیلیپین پر سابقه است

دولت فیلیپین با هدف پیشگیری از ناآرامی های احتمالی در آستانه انتخابات ماه مه، بیشتر از یکصدهزار نیروی نظامی و پلیس را در پانصد منطقه حساس مستقر کرده است.

بخشی دیگر از تدابیر امنیتی در نظر گرفته شده شامل افزایش پاسگاه های ایست و بازرسی، ممنوعیت کامل حمل اسلحه گرم و محدود کردن تعداد محافظان همراه سیاستمداران است.

کشتار 57 تن در ایالت ماگویندانائو در ماه نوامبر نگرانی ها را از وضع امنیتی فیلیپین افزایش داده است.

آندال آمپاتوئان که مظنون اصلی این حادثه است، اتهام های وارد شده را رد کرده است.

این فرد که از اعضای یکی از خانواده های پرنفوذ سیاسی و از متحدان رئیس جمهوری کنونی فیلیپین است، متهم است دستور کشتار طرفداران و خبرنگاران همراه یک کاندیدای انتخاباتی در ایالت ماگویندانائو را صادر کرده است.

قربانیان این حادثه همراه با یک کاروان عازم ستاد انتخابات بودند تا کاندیدای رقیب آقای آمپاتوئان را هنگام ثبت نام همراهی کنند.

هرچند تبلیغات انتخاباتی فیلیپین به طور رسمی از ماه آینده شروع می شود ولی این هفته آغاز فصل فعالیت های انتخاباتی در این کشور است.

انتخابات ماه مه در فیلیپین شامل انتخابات عمومی و محلی است.

ستاد انتخابات فیلیپین قرار است بر اجرای تدابیر امنیتی نظارت کند.

بر اساس این تدابیر، تنها اعضای نیروهای امنیتی مجاز به حمل اسلحه در اماکن عمومی هستند.

درگیری های سیاسی انتخاباتی در فیلیپین سابقه طولانی دارد. افراد زیادی در این کشور به طور قانونی یا غیرقانونی صاحب اسلحه گرم هستند و بسیاری از خانواده های ثروتمند و پرنفوذ برای خود نیروهای شبه نظامی دارند.

معروف است که مردم فیلیپین می گویند کسانی در انتخابات پیروز می شوند که بیشتر از دیگران "اسلحه، نوچه و طلا" در اختیار داشته است.

مطالب مرتبط