باراک: حماس با گروه‌های افراطی مقابله کند

Image caption اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل

اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، از حماس که نوار غزه را در کنترل خود دارد خواست تا با گروه هایی که در پشت حملات راکتی به اسرائیل قرار دارند، مقابله کند.

آقای باراک به خبرگزاری رویتر گفت: "روزهای اخیر نشان داد که حماس در کنترل گروه های مخالف ناتوان است." مقصود وزیر دفاع اسرائیل از گروه های مخالف، جهاد اسلامی و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین است.

وزیر دفاع اسرائیل این گروه ها را متهم کرده که می خواهند "آرامش موجود" را از بین ببرند.

پس از عملیات اسرائیل در غزه در ژانویه سال پیش که منجر به بروز تلفات گسترده شد، مرز میان دو طرف عمدتا آرام بوده اما برخی گروه های فلسطینی به پرتاب راکت به سوی اسرائیل ادامه داده اند که حماس سعی در متوقف کردن این حملات راکتی داشته است.

اهود باراک این سخنان خود را پس از راه اندازی سیستم ضد راکت اسرائیل که قرار است تا چند ماه آینده در طول مرز غزه مورد استفاده قرار گیرد، بیان کرد.

روز یکشنبه دهم ژانویه، سه پیکارجوی فلسطینی در حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه کشته شدند. این حمله پس از آن صورت گرفت که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل تهدید کرد که هر حمله ای به خاک اسرائیل با "پاسخ قاطع" این کشور رو به رو خواهد شد.

مقام های اسرائیلی می گویند طی یک هفته گذشته بیش از بیست راکت و خمپاره از نوار غزه تحت کنترل حماس به سوی این کشور پرتاب شده است.

سیستم دفاع راکتی اسرائیل "گنبد آهنین" نام دارد و مقام های اسرائیلی می گویند می تواند مانع از حملات راکتی پیکارجویان فلسطینی شود.

مطالب مرتبط