مسافران در سراسر جهان برای "روز شلوار ممنوع" لخت شدند

Image caption به داوطلبان گفته شد رفتاری عادی داشته باشند

علیرغم جبهه هوای سردی که بیشتر نیمه شمالی کره زمین را در بر گرفته است مسافران سیستم های حمل و نقل شهری در شماری از شهرهای جهان، امروز به مناسب روز جهانی "شلوار ممنوع"، شلوارهای خود را از پا کندند و با شورت ظاهر شدند.

در این روز جهانی، که اولین بار در سال 2002 در شهر نیویورک آمریکا برگزار شد، علاقمندان به برگزاری این مراسم ران و پاهای برهنه خود را در میان مسافران وسایط نقلیه عمومی به نمایش گذاشتند.

"Improv Everywhere"، برگزار کننده این روز جهانی می گوید سه هزار نفر در نیویورک در مراسم امسال شرکت کرده اند.

43 شهر دیگر از شانزده کشور جهان نیز در این برنامه شرکت داشته اند.

این گروه می گوید انگیزه اش از برگزاری این روز جهانی "خلق صحنه هایی از هرج و مرج و شعف در اماکن عمومی است."

به داوطلبان گفته شده بود در ایستگاه قطاری که از قبل تعیین شده بود، ملاقات کنند و قبل از این که سوار قطار شوند و شلوارشان را در آورند، لباس کامل به تن داشته باشند.

Image caption این برنامه از سال 2002 در نیویورک آغاز شد

به آنها همچنین گفته شده بود که نخندند، رفتار عادی داشته باشند و بدون شلوار با مردم حرف نزنند.

"احساس آزادی"

یکی از سازماندهندگان روز جهانی بدون شلوار در واشنگتن دی سی گفت: "ما با این کار نه پیامی داریم نه هدفی را دنبال می کنیم."

بروس ویتسنبورگ به روزنامه واشنگتن پست گفت: "ما فقط می خواهیم لبخند به لبان مردم بیاوریم."

در حالی که دمای هوای ادمونتون کانادا حول و حوش انجماد است، سارا جکسون از شرکت کنندگان در این برنامه می گوید او با این کار احساس رهایی می کند.

او به شبکه تلویزیونی خبری سی تی وی گفت: "می دانم که مردم برمی گردند و نگاه می کنند. آنها کنجکاوند و علاقمندند که نگاه کنند. به دلایلی که نمی دانم من خیلی راحتم که در لباس زیرم در قطار ظاهر شوم."

"Improv Everywhere" در وبسایت خود آورده است که گروه هایی از آدلائید استرالیا گرفته تا زوریخ سوئیس راسا سفرهای بدون شلوار خود را سازماندهی کرده اند.