'حمله هوایی آمریکا' به وزیرستان جنوبی پانزده کشته به جا گذاشت

اعتراض به حمله هوایی به آمریکا_آرشیو
Image caption حملات هوایی آمریکا به شمال غرب پاکستان، موجب اعتراض شدید بسیاری از پاکستانی ها شده است

مقامات امنیتی پاکستان می گویند در حمله موشکی آمریکا به شکتوئی در وزیرستان جنوبی، پانزده پیکارجوی طالبان کشته شدند.

هدف این موشک ها که از یک هواپیمای بدون خلبان پرتاب شده بود، خانه شخصی بود که به طرفداری از طالبان شهرت دارد.

ساکنان محلی می گویند چهار موشک به این خانه اصابت کرده است.

یک مقام ارشد امنیتی به بی بی سی گفت مردم هنوز در حال جستجو در میان آوار هستند و ممکن است شمار کشته شدگان افزایش یابد.

شعیب حسن،خبرنگار بی بی سی در کراچی می گوید نکته مهم این است که هنگام این حمله، حکیم الله محسود رهبر طالبان پاکستانی که چهارشنبه گذشته در جریان حمله مشابهی مجروح شده بود در شکتوئی به سر می برد.

ماموران امنیتی پس از حمله به حکیم الله محسود در بدو امر گفته بودند که وی کشته شده ولی متعاقبا تایید کردند که او تنها جراحت مختصری برداشته است.

از تابستان گذشته که بیت الله محسود رهبر سابق طالبان پاکستانی در اثر حمله موشکی یک هواپیمای بدون خلبان آمریکایی کشته شد، حکیم الله محسود رهبری طالبان پاکستانی را به عهده گرفته است.

حملات هوایی آمریکا به وزیرستان موجب اعتراض آصف علی زرداری رئیس جمهوری پاکستان شده که معتقد است این حملات منجر به کشته شدن عده زیادی از غیر نظامیان شده و احساسات طرفداری از طالبان را افزایش می دهد.

آمریکا هرگز علنا انجام این حملات را به عهده نگرفته است ولی کارشناسان می گویند این کشور تنها قدرتی است که توانایی انجام یک چنین حملاتی را در منطقه دارد.

از ماه گذشته که بمبگذاری انتحاری موجب کشته شدن هفت مامور سیای آمریکا در افغانستان، همسایه پاکستان شد، آمریکا حملات هوایی به مناطق قبایلی پاکستان را افزایش داده است.

مطالب مرتبط