به روز شده:  16:32 گرينويچ - چهارشنبه 20 ژانويه 2010 - 30 دی 1388

درخواست از کارمندان کره‌ای: بچه‌دار شوید!

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

به کارکنان و کارمندان دولت در کره جنوبی دستوری غیرعادی و جالب داده شده است مبنی بر این که بروند به خانه هایشان و تولید مثل کنند.

وزارت بهداشت، رفاه و امور خانواده کره جنوبی بدون توجه به کاغذ هایی که بدون رسیدگی بر روی میز کار کارمندان انباشته شده است، در روز کاری وسط هفته چراغ های اداره را در پایان ساعت کاری خاموش می کند تا کارمندان مجبور شوند به جای ماندن در اداره برای تمام کردن کارهای باقی مانده به خانه و آغوش خانواده بازگردند و سعی کنند بر تعداد فرزندان خود اضافه کنند.

وزارت بهداشت همچنین اعلام کرده است که این خاموشی ها ماهی یکبار تکرار خواهد شد .

کره جنوبی اکنون به جمع کشورهایی پیوسته که دارای پائین ترین میزان زاد و ولد در جهان اند و این میزان حتی به کمتر از ژاپن، کشور همسایه کره جنوبی رسیده است.

به همین دلیل با توجه به رشد جمعیت پیر این کشور و بالا رفتن هزینه بهداشت و کمبود نیروی جوان، ترغیب مردم به تولید مثل در اولویت دولت کره جنوبی قرار گرفته است.

در واقع یکی از وظایف وزارت بهداشت که به شوخی از آن بعنوان "وزارتخانه دلال محبت" نام برده می شود، همین ترغیب مردم به تولید مثل است.

وزارت بهداشت، رفاه و امور خانواده کره جنوبی با تشویق و دادن پاداش به کارمندانی که بیش از یک فرزند دارند و هم چنین ترتیب دادن گردهمایی کارمندان برای یافتن عشق و همسر می خواهد که کارمندان این وزارتخانه الگوی دیگر کارکنان دولت قرار بگیرند.

ولی منتقدان دولت کره جنوبی می گویند که به جای این دستور و اقدامات غیرعادی، بهتر است که اصلاحاتی در نظام رفاه و آموزش این کشور انجام گیرد تا هزینه کمرشکن زندگی مانع از تشکیل خانواده در بین زوج های جوان نشود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.