پیام جدید بن لادن: حملات دیگری در پیش روی آمریکاست

Image caption پیام های پراکنده ای از اسامه بن لادن منتشر شده است

یک نوار صوتی که ظاهرا حامل پیام تازه اسامه بن لادن، رهبر شبکه القاعده است توسط شبکه عربی زبان الجزیره پخش شده است.

گوینده این پیام می گوید مسئولیت تلاش برای انفجار در هواپیمای آمریکایی در ایام کریسمس با شبکه القاعده است.

رهبر القاعده در پیام جدید خود می گوید تلاش ماه گذشته جوان نیجریه ای برای منفجر کردن هواپیمایی بر فراز آسمان شهر دیترویت در آمریکا تلاشی قابل ستایش بوده است.

صدایی که در این نوار صوتی شنیده می شود همچنین هشدار می دهد که حملات دیگری در پیش روی آمریکاست.

مقام های یمن گفته اند عمر فاروق عبدالمطلب، جوان نیجریه ای که سعی کرد هواپیمای آمریکایی را منفجر کند اما ناکام ماند، در این کشور با رهبران القاعده ملاقات کرده بود.

"پیام تازه"

در نوار صوتی القاعده که توسط شبکه قطری الجزیره پخش شده است، اسامه بن لادن می گوید اگر آمریکا به حمایتش از اسرائیل ادامه دهد، باید منتظر حملات بیشتری در این کشور باشد.

در ادامه این پیام آمده است: "اگر می توانستیم پیام خود را با کلمات منتقل کنیم این کار را با هواپیماها نمی کردیم."

صحت و سقم این پیام هنوز تائید نشده است.

راوی پیام می گوید: "پیامی که برای شما توسط عمر فاروق عبدالمطلب فرستاده شد تائیدی بوده است بر پیامی که توسط قهرمانان ما در حملات یازده سپتامبر 2001 ارسال شد."

عمر فاروق عبدالمطلب متهم است تلاش کرده پرواز آمستردام - دیترویت توسط شرکت هواپیمایی آمریکایی دلتا ایر لاینز را در روز عید کریسمس (25 دسامبر)، منفجر کند. اما مواد منفجره که در شلوارش پنهان کرده بود، منفجر نشد.

او گفته است که در یمن توسط اعضای القاعده آموزش دیده است.

گوینده پیام اسامه بن لادن می گوید: "منصفانه نیست که شما آمریکایی ها زندگی امن داشته باشید در حالی که برادران ما در نوار غزه در رنج و عذابند ... تا زمانی که از اسرائیل حمایت می کنید، حملات ما ادامه خواهد داشت."

در ادامه این پیام آمده است: "آمریکا هرگز خواب امنیت را هم نخواهد دید مگر این که امنیت در فلسطین به واقعیت تبدیل شود."

اندی دیوید، سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل، در واکنش به پخش این پیام گفت: "این پیام حامل موضوع جدیدی نبوده است؛ بن لادن قبلا هم این حرف ها را زده بود. تروریست ها همیشه به دنبال بهانه هایی مسخره هستند تا اقدامات نفرت انگیز خود را انجام دهند."

رهبر القاعده به طور پراکنده پیام منتشر می کند. او در ماه سپتامبر 2009 نواری صوتی 10 دقیقه ای منتشر کرد و در آن به باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که "قدرت ندارد" جنگ های عراق و افغانستان را پایان دهد.

مطالب مرتبط