سارا پیلین در "جشن چای" مخالفان اوباما شرکت کرد

سارا پیلین
Image caption تحلیلگران از تلاش سارا پیلین برای حضور مجدد در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر می دهند

سارا پیلین، فرماندار سابق ایالت آلاسکا و نامزد معاونت ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه در انتخابات سال ۲۰۰۸ آمریکا با انتقاد شدید از سیاست های دولت اوباما خواستار بازگشت آمریکا به سیاست های محافظه کاران شده است.

خانم پیلین که در جمع مخالفان باراک اوباما سخنرانی می کرد، لایحه بودجه سال مالی ۲۰۱۱ کاخ سفید را غیراخلاقی دانست و آن را در جهت افزایش بدهی ملی آمریکا عنوان کرد.

سارا پیلین روز شنبه در شهر نشویل در نخستین گردهمایی ملی گروه خودجوشی از محافظه کاران مخالف باراک اوباما که ''جشن چای'' نام گرفته است، سخنرانی می کرد.

نام این گروه برگرفته شده از جنبش اعتراضی مردم مستعمره نشین های آمریکای شمالی در اعتراض به وضع مالیات های سنگین از سوی بریتانیا در سال ۱۷۷۳ است.

"جشن های چای" علیه سیاست های باراک اوباما از حدود یک سال پیش در ایالت های مختلف آمریکا و در اعتراض به سیاست های مالی و بهداشتی او پای گرفتند و ده ها هزارتن از مخالفان او در سپتامبر ۲۰۰۹ با راهپیمای در برابر ساختمان کنگره مخالفت خود را با اصلاح نظام بیمه های درمانی به نمایش گذاشتند.

تحلیلگران سیاسی نگرانی مردم از بعضی سیاست های دموکرات ها و فعالیت اعضای "جشن چای" را در شکست این حزب در انتخابات میان دوره ای اخیر مجلس سنا در ایالت ماساچوست مهم دانسته اند.

"اوباما؛ سوسیالیست متعهد"

خانم پیلین در سخنرانی خود با انتقاد شدید از سیاست های اقتصادی دولت اوباما و تلاش او برای اصلاح نظام بیمه های درمانی آمریکا گفت: ''خیلی راحت می توان به علت افسوس خوردن مردم آمریکا پی برد زیرا (عملکرد سیاستمداران در) واشنگتن باعث شده اعتبار سیاستمداران نزد مردمی که باید به آنها خدمت شود،‌ از بین رفته است.''

هنگامی که خانم پیلین هشدار داد "آمریکا در حال غرق شدن در بدهی است و وضع کشور برای خیلی از افراد غیرقابل تحمل شده است"، حاضران هیجان زده به شدت او را تشویق کردند.

گردهمایی ملی جشن چای روز جمعه و با سخنرانی تام تنکریدو، نماینده جمهوری خواه سابق مجلس نمایندگان آمریکا شروع به کار کرد.

آقای تنکریدو در سخنان خود علت پیروزی باراک اوباما را بی سوادی سیاسی رای دهندگان به او دانست.

به گفته آقای تنکریدو اگر از رای دهندگان پیش از رای دادن، امتحان درس علوم اجتماعی گرفته می شد، آقای اوباما هیچ گاه به کاخ سفید راه پیدا نمی کرد.

او گفت:‌ "افرادی که قادر به نوشتن صحیح کلمه رای نیستند و حتی نمی توانند آن را به انگلیسی و به درستی تلفظ کنند یک ایدیولوژیست متعهد سوسیالیست را روانه کاخ سفید کردند."

نخستین گردهمایی ملی جشن چای در حالی برگزار می شود که بعضی از رهبران اولیه این جنبش خودجوش به علت اعتراض به روش انحصارطلبانه برگزارکنندگان گردهمایی و بعضی از سیاست های آنها از جمله دریافت ورودیه ۵۰۰ دلاری از شرکت کنندگان و پرداخت دستمزد ۱۰۰ هزار دلاری به سارا پیلین برای سخنرانی در این همایش، از شرکت در آن منع شده بودند.

سارا پیلین که به تازگی به عنوان تحلیلگر سیاسی به شبکه خبری فاکس نیوز پیوسته، گفته است از مبلغ دریافتی استفاده شخصی نخواهد کرد و آن را برای تقویت فعالیت های مردمی محافظه کاران هزینه خواهد کرد.

مطالب مرتبط