'حمله هوایی اسرائیل به فرودگاه غزه'

Image caption طی ماه های اخیر اسرائیل دست به چند حمله هوایی علیه غزه زده است

هواپیماهای جنگی اسرائیل در پاسخ به پرتاب چند راکت از سوی پیکارجویان فلسطینی، چند نقطه در غزه از جمله فرودگاه این شهر را مورد هدف قرار داده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که هواپیماهای اسرائیلی فرودگاه بلااستفاده "یاسر عرفات" در نزدیکی شهر رفح را مورد هدف قرار داده اند. تا کنون گزارشی در باره تلفات احتمالی این حملات منتشر نشده است.

حماس که اداره نوار غزه را به عهده دارد، به دنبال تهاجم نظامی اسرائیل به غزه در سال ۲۰۰۹، پرتاب راکت به سوی اسرائیل را متوقف کرد اما سایر گروه های فلسطینی مستقر در این منطقه به پرتاب راکت به سوی شهرهای اسرائیلی ادامه داده اند.

ارتش اسرائیل می گوید امسال بیش از بیست راکت و خمپاره به سوی شهرهای اسرائیلی هم مرز با غزه پرتاب شده است.

طی ماه های اخیر اسرائیل دست به چند حمله هوایی علیه غزه زده است. اسرائیل همچنین نقب های موجود در منطقه را که برای قاچاق لوازم از آن استفاده می شود، هدف حملات خود قرار داده است.

از زمان به دست گرفتن زمام امور غزه توسط حماس در سال ۲۰۰۷، اسرائیل این منطقه را تحت محاصره اقتصادی قرار داده که این موضوع با واکنش منفی جامعه جهانی رو به رو شده است.

مصر و اسرائیل در حال حاضر اجازه ورود و خروج از طریق مرزهای خود با غزه را نمی دهند و تنها اجازه ورود مایحتاج اساسی را می دهند.