نگرانی نخست وزیر لبنان از افزایش تنش‌ها در خاورمیانه

Image caption آقای حریری از آنچه تهدید اسرائیل نسبت به خاورمیانه نامیده، ابراز نگرانی کرده است

سعد حریری، نخست وزیر لبنان نسبت به افزایش تنش ها در منطقه هشدار داده است.

آقای حریری از آنچه تهدید اسرائیل نسبت به خاورمیانه نامیده، ابراز نگرانی کرده و گفته است هواپیماهای اسرائیل هر روز وارد حریم هوایی لبنان می شوند.

نخست وزیر لبنان در مصاحبه با بی بی سی، نگرانی خود را از دورنمای یک جنگ دیگر با اسرائیل بیان کرده است او اسرائیل را متهم کرده که با تهدید لبنان و سوریه، مرتکب خطای بزرگی می شود.

سخنان نخست وزیر لبنان چند روز پس از تهدیدهای متقابل اسرائیل و سوریه صورت می گیرد.

ناتالیا آنتلاوا، خبرنگار بی بی سی در بیروت می گوید اگرچه رد و بدل شدن چنین تهدیدهایی امر جدیدی به حساب نمی آید اما این نگرانی وجود دارد که چنین تهدیدهایی به یک رویارویی منجر شود.

آقای حریری در مصاحبه با بی بی سی گفته است: "ما هر روز تهدیدهای اسرائیل را می شنویم. هر روز هواپیماهای جنگی اسرائیل وارد آسمان لبنان می شوند و این بسیار خطرناک است."

رفیق حریری تاکید کرد که لبنان، متحد است و دولت این کشور در کنار حزب الله قرار دارد.

او افزود: "آنها (اسرائیلی ها) حتما بر این باورند که اگر جنگی درگیرد، در لبنان شکاف ها و اختلاف نظرهایی وجود خواهد داشت اما اینگونه نخواهد بود و ما همراه با مردم لبنان، علیه اسرائیل خواهیم بود."

طی چند روز گذشته، سوریه و اسرائیل اتهامات تندی را علیه یکدیگر مطرح کرده اند. برخی رسانه ها به دنبال رد و بدل شدن این تهدیدها، نسبت به وقوع جنگ هشدار داده اند.

مطالب مرتبط