مدرسه رد و بدل کارت ولنتاین را ممنوع کرد

Image caption مدرسه به والدین گفته است کارت ولنتاین را ضبط می کند

دبستانی در غرب انگلستان مورد انتقاد قرار گرفته است چون رد و بدل کردن کارت روز ولنتاین توسط دانش آموزان را ممنوع کرده و گفته است انگیزه اش از این کار جلوگیری از غلیان "احساسات ناشی از بی اعتنایی و طرد شدن" بوده است.

دانش آموزان دبستان "اشکوم" امسال اجازه نداشته اند با یکدیگر کارت ولنتاین رد و بدل کنند چون مدیر مدرسه معتقد است آنها به لحاظ بلوغ احساسی در مرحله ای نیستند که این دست از احساسات را راحت حلاجی کنند و با آن کنار بیایند.

پیتر ترنر به والدین 430 شاگرد مدرسه اش گفته است اگر مسئولان کارت ولنتاینی را ببیند ضبطش می کنند.

مادر یکی از دانش آموزان گفت: "به نظر من این تصمیم اشتباه است. اینها فقط یک مشت کودکند. چرا باید زد توی ذوق آنها؟ بقیه دبستان ها دیسکو راه می اندازند و جشن می گیرند."

این زن، که پسرش دانش آموز دبستان اشکوم است گفت: "واقعا مسخره است. وقتی شنیدم، باورم نشد. پسرم شش ساله است و از دوره کودکستان دوست دختر داشته است. هر دو می گویند وقتی بزرگ شوند با هم عروسی می کنند اما ما خیلی این موضوع را جدی نمی گیریم."

مدیر مدرسه در اطلاعیه ای که منتشر کرده، آورده است کودکان وقتی "طرد" می شوند ناراحت می شوند و این موضوع روی درس و مشق آنها تاثیر بدی می گذارد.

او گفت کودکان باید صبر کنند تا به اندازه کافی بلوغ احساسی و اجتماعی داشته باشند که تعهدات داشتن دوست دختر یا دوست پسر را درک کنند.

والدین مدرسه می گویند برگزاری مراسم روز ولنتاین یک سنت و کار قشنگی است. بسیاری از والدین از شنیدن این موضوع خندیده اند و دانش آموزان هم متحرند که موضوع چیست چون آنها قبلا برای یکدیگر کارت ولنتاین فرستاده اند.

سخنگوی شهرداری سامرست شمالی گفت: "مدیر مدرسه با هر والدی که در این باره سوال دارد، حرف می زند. اشکوم یک دبستان است و مسئولانش معتقدند کودکان زیر یازده سال هنوز به لحاظ احساسی و اجتماعی به قدر کافی رشد نکرده اند که ابراز عشق از سوی جنس مخالف را درک کنند."

او افزود: "هر خانواده ای که می خواهد کارت ارسال کند بهتر از خدمات پستی استفاده کنند یا شخصا آن را به منزل مخاطب کارت تحویل دهد."