به روز شده:  15:29 گرينويچ - جمعه 12 فوريه 2010 - 23 بهمن 1388

میزگردهای رادیویی: 'سیاست' و 'جهان در هفته ای که گذشت'

میزگرد رادیویی: برنامه سیاست

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

جنبش اعتراضی ایران موسوم به "جنبش سبز" کماکان موضوع برنامه " سیاست" است. در دو برنامه گذشته به ماهیت این جنبش پرداخته شد و موضوع رهبری جنبش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در برنامه حاضر، خواسته های این جنبش مورد بحث است؛ این که این خواسته ها چیست، چه می تواند باشد و نظر مهمان های برنامه در این مورد چیست.

در این برنامه همچنین به شباهت ها و اختلاف های خواسته های امروز "جنبش سبز" با آنچه نسل گذشته ایران سی و یک سال پیش برای آن انقلاب کرد پرداخته می شود.

مهمان های این هفته عنایت فانی، مجری برنامه، عبارتند از علیرضا نامور حقیقی، مدرس تاریخ در دانشگاه تورنتوی کانادا، محمود صدری، استاد جامعه شناسی در دانشگاه تگزاس در آمریکا، و حمید دباشی، استاد دانشگاه کلمبیا و رئیس دانشکده مطالعات خاورمیانه در این دانشگاه.

"سیاست" پنج شنبه ها در برنامه جام جهان نمای بی بی سی پخش و جمعه ها تکرار می شود.

میزگرد رادیویی: جهان در هفته ای که گذشت

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

موضوع های مورد بحث در برنامه این هفته عبارتند از: انتخابات ریاست جمهوری اوکراین، اظهارات دبیر کل ناتو درباره افزایش گستره این پیمان و همکاری با روسیه، چین، هند و پاکستان و همچنین بازداشت سیزده تن از رهبران حزب اخوان المسلمین، بزرگترین گروه سیاسی مخالف در مصر.

اسماعیل مهاجر تحولات مهم سیاسی جهان در هفته گذشته را در میزگردی با حضور مهرداد خوانساری، دیپلمات سابق ایرانی و پژوهشگر مرکز مطالعات ایران و عرب در لندن، و علیرضا حقیقی، مدرس تاریخ در دانشگاه تورنتوی کانادا، بررسی می کند.

"جهان در هفته ای که گذشت" پنج شنبه ها در برنامه چشم انداز بامدادی از رادیو بی بی سی پخش و جمعه ها تکرار می شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.