یک بریتانیایی برنده جایزه ۵۶ میلیون پوندی بخت آزمایی شد

بخت آزمایی
Image caption کل مبلغی که در این مرحله از قرعه کشی جمع شده بود معادل ۱۱۲ میلیون پوند بود که در نهایت بخش دیگری از این مبلغ نصیب دارنده بلیطی در اسپانیا شد.

یک بریتانیایی برنده بزرگترین جایزه بلیط بخت آزمایی موسوم به EuroMillions در این کشور، به ارزش ۵۶ میلیون و ۸ هزار و ۱۱۳ پوند شده است.

شماره های بلیطی که موفق به بردن این جایزه شد عبارت بودند از ۱، ۵، ۱۸، ۳۸، ۴۵ و شماره های "ستاره بخت" ۴ و ۶.

کل مبلغی که در این مرحله از قرعه کشی جمع شده بود معادل ۱۱۲ میلیون پوند بود که در نهایت بخش دیگری از این مبلغ نصیب دارنده بلیطی در اسپانیا شد.

این چهارمین بار در سه ماه گذشته است که یک بریتانیایی موفق به بردن جایزه ای به ارزش بیشتر از ۲۵ میلیون پوند در قرعه کشی Euromillions می شود.

ماه نوامبر گذشته هم مردی ۵۳ ساله از اهالی ولز به همراه همسر ۳۸ ساله اش موفق به بردن جایزه ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار پوندی Euromillions شد.

در همان قرعه کشی مبلغ ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند دیگر نصیب گروهی هفت نفره از یکی از اتحادیه های کارکنان شرکت اچ پی Hewlett Packard در شهر لیورپول انگلستان شد.

در میان این هفت نفر برنده هایی از سنین مختلف از جمله ۵۷، ۲۸، ۳۲، ۱۹، ۲۳، ۳۵ و ۳۹ سال حضور داشتند که هر یک از آنها موفق به بردن ۶ میلیون و پانصد هزار پوند شدند.

در ماه ژانویه سال جاری میلادی هم جایزه بزرگ ۲۶ میلیون پوندی نصیب یک شهروند بریتانیایی دیگر شد. برندگان این جایزه همه از اعضای یک خانواده بودند.

برندگان در لیست ثروتمندترین های بریتانیا

هنوز مشخص نیست که برنده بعدی قرعه کشی در بریتانیا یک فرد خواهد بود یا گروهی از افراد، اما احتمالا آنها هم جای خود را در میان ثروتمندترین های بریتانیا باز خواهند کرد.

در ماه آوریل گذشته نشریه ساندی تایمز در فهرستی که سالیانه از ثروتمندترین افراد در بریتانیا چاپ می کند، اعلام کرد که دارنده ثروت ۵۵ میلیون پوند در میان ۱۰۰۰ نفر ثروتمند اول در بریتانیا قرار می گیرد، و در عین حال مشخص شد که آستانه ورود به جمع ثروتمندترین ها در بریتانیا در حال نزول است.

با در نظر گرفتن آمار اعلام شده در سال گذشته، برنده اخیر قرعه کشی در بریتانیا ثروتی حتی بیشتر از برادران گالاگر که پیش از این گروه موسیقی Oasis را تشکیل می دادند دارند و حتی ثروت این برنده خوش شانس از گوردون رمزی، سرآشپز مشهور برنامه های تلویزیونی هم بیشتر است.

یکی از سخنگویان قرعه کشی ملی در بریتانیا گفت: "این خبر فوق العاده خوشحال کننده ای است. ما بسیار خوشحالیم که چنین برد عظیمی در بریتانیا داشته ایم". او همچنین گفت که پس از طی مراحل قانونی، برنده این جایزه می تواند با باز شدن بانک ها در روز دوشنبه جایزه خود را دریافت کند.

اما در سطح قاره اروپا، تا به حال بزرگترین برنده بلیط بخت آزمایی شخصی از کشور اسپانیا بوده است که در ماه می سال گذشته موفق شد جایزه ۱۱۳ میلیون پوندی را از آن خود کند.

مسابقه بخت آزمایی Euromillions در نه کشور اروپایی شامل بریتانیا، فرانسه، اسپانیا، اتریش، بلژیک، لوکزامبورگ، جمهوری ایرلند، پرتغال و سوییس برگزار می شود.

به غیر از قرعه کشی Euromillions مسابقات بخت آزمایی دیگری هم در کشورهای اروپایی برگزار می شود.

بزرگترین جایزه ای که تاکنون در قرعه کشی های قاره اروپا اعلام شده است، مربوط به شخصی می شود که در ماه اوت امسال در قرعه کشی کشور ایتالیا موسوم به SuperEnalotto شرکت کرد و موفق شد ۱۲۸ میلیون پوند بدست آورد.

مطالب مرتبط