یک میلیون دلار برای هفت شب تعطیلات ولنتاین

Image caption تزئینات ویژه روز ولنتاین

امروز (یکشنبه، 14 فوریه)، روز ولنتاین است، روزی که بسته به نقطه نظرتان یا مشتاقانه در انتظارش بوده اید یا از آمدنش اصلا خوشحال نیستید.

شکل و نقش قلب و رنگ قرمز تقریبا در همه مغازه ها و رستوران ها دیده می شود. امروز کارت ولنتاین و دسته ای گل، مژده آور فرا رسیدن روز ولنتاین در منزل میلیون ها نفر بوده است - در حالی که اکنون بسیاری از کشورهای جهان روز ولنتاین را جشن می گیرند، بوی عشق در هوا پیچیده است.

اما همه، روز ولنتاین را یک جور جشن نمی گیرند. در کشور اسلوانی، روز ولنتاین را روزی می دانند که مردم طبق سنت برای سالی که در پیش است، بذر می کارند.

در برخی از کشورهای آمریکای جنوبی مردم قرعه کشی می کنند و به طور ناشناس برای کسی که نامش در قرعه آمده، هدیه می خرند.

بنا به یکی از رسوم رایج در دانمارک، مردم برای دوستان خود گل سفید خشک شده می فرستند.

در همین حال مقام های برخی از کشورهای مسلمان رسما با برگزاری این روز مخالفت کرده اند - گفته می شود پلیس منکرات عربستان سعودی حتی به مغازه داران دستور داده است همه کالاهای قرمز رنگ را جمع کنند.

اما مغازه ها در بغداد پر است از قلب های قرمز رنگ و دسته های گل و در پاکستان نیز بسیاری از مردم ظاهرا هشدارهای رسمی را نادیده گرفته اند و روز ولنتاین را جشن گرفته اند.

روز ولنتاین در شرق آسیا تجارت بزرگی است.

در ژاپن و کره جنوبی زنها در روز چهاردهم فوریه به مردها هدیه می دهند و مردها یک ماه بعد در پاسخ، به آنها هدیه می دهند.

در کره جنوبی حتی افراد مجرد روز خودشان را دارند. در ماه آوریل، آنهایی که عشقی ندارند که به او کارت یا گل و هدیه بدهند، سیاه می پوشند و با خوردن رشته های سیاه رنگ عزاداری می کنند.

در هتلی لوکس در ابو ظبی، می توان هفت شب تعطیلات ولنتاین برگزار کرد، اما قیمت آن یک میلیون دلار است.

در اندونزی هم بزرگترین سازمان اسلامی به زوج ها هشدار داده است که امروز را با آمیزش جنسی نامشروع جشن نگیرند.

مطالب مرتبط