حسن نصرالله: بیروت را بزنید، فرودگاه تل آویو را بمباران می‌کنیم

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان هشدار داد در صورتی که اسرائیل به زیرساخت های لبنان حمله کند، این گروه، فرودگاه تل آویو و سایر نقاط کلیدی و مهم در اسرائیل را هدف قرار خواهد داد.

رهبر حزب الله در سخنانی که روز سه شنبه، شانزده فوریه در بیروت از طریق ویدئو کنفرانس برای هزاران هوادار این گروه پخش شد، هشدار داد که در صورتی که اسرائیل فرودگاه رفیق حریری در بیروت را هدف قرار دهد، نیروهای حزب الله هم فرودگاه بن گوریون در تل آویو را هدف قرار خواهند داد.

مقام های اسرائیلی طی هفته های اخیر بارها به حزب الله لبنان در باره عملیات احتمالی علیه این کشور هشدار داده و گفته اند هر اقدامی با "پاسخ قاطع" این کشور مواجه خواهد شد.

این کشور به شهروندان خود هشدار داده که به هنگام سفر به خارج از مرزهای اسرائیل نسبت به حملات احتمالی هوشیار باشند.

سید حسن نصرالله همچنین تهدید کرد: "اگر بنادر ما را هدف قرار بدهید، بنادرتان را بمباران می کنیم، اگر پالایشگاه های نفتمان را هدف قرار بدهید، پالایشگاه های نفت شما را بمباران می کنیم."

حسن نصرالله اسرائیل را متهم کرده که "جنگ روانی" علیه لبنان به راه انداخته و تلاش می کند تا ترس را در دل مردم لبنان بکارد.

در همین حال دبیرکل حزب الله گفت که این گروه به دنبال درگیری جدیدی نیست اما همواره آماده پاسخگویی به هر نوع حمله ای است. حسن نصرالله افزود: "تنها زبانی که اسرائیل می فهمد، زبان تهدید است."

سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت آئین بزرگداشت عباس موسوی، راغب حرب و عماد مغنیه از رهبران و فرماندهان سابق حزب الله بیان شد که این گروه می گوید اسرائیل آنها را ترور کرده است.

دو سال پیش، عماد مغنیه در انفجاری در دمشق کشته شد و حسن نصرالله بارها گفته است که انتقام خون او را خواهد گرفت.

اظهارات دبیرکل حزب الله زمانی بیان می شود که جنگ لفظی در منطقه شدت گرفته و رهبران اسرائیل، لبنان و سوریه تهدیدهایی را مطرح کرده اند.

رهبران سوریه و اسرائیل طی روزهای گذشته اسرائیل را متهم به تلاش برای آغاز جنگی جدید در منطقه متهم کرده اند. آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه تندروی اسرائیل نیز به سوریه در مورد دخالت در مناقشه لبنان و اسرائیل هشدار داده و تهدید کرده در صورت ورود سوریه به این مساله، حکومت سوریه فرو خواهد پاشید.

اسرائیل و حزب الله لبنان در سال ۲۰۰۶ درگیر جنگی شدند که به خرابی های گسترده در لبنان منجر شد. در این درگیری بیشتر از یک هزار شهروند لبنان و ۱۶۰ اسرائیلی کشته شدند.

مطالب مرتبط