پیام سفارت اسرائیل در تویتر جنجال برانگیز شد

تصاویر پلیس دوبی
Image caption دو تن از مظنونان به قتل محمود المبحوح با لباس تنیس او را دنبال می کردند

همزمان با بالا گرفتن جنجال بر سر کاربرد گذرنامه های جنجالی متعلق به بریتانیا و سایر کشورهای اروپایی به وسیله افراد متهم به قتل یکی از مسوولان حماس، انتشار پیامی بر روی شبکه اجتماعی تویتر برای سفارت اسرائیل در لندن مشکل ساز شد.

یکی از کارکنان سفارت اسرائیل در لندن روز پنجشنبه پیامی را به شوخی بر روی صفحه این سفارتخانه در شبکه اجتماعی تویتر منتشر کرده بود که می گفت: "شما نخستین بار اینجا این خبر را شنیدید: تنیس باز اسرائیلی ضربه خود را بر هدفی در دوبی وارد کرد."

هرچند این جمله به موفقیت شاهار پییر، تنیس باز زن اسرائیلی در مسابقات دوبی مربوط بود اما به کنایه به ماجرای ترور محمود المبحوح در این شهر اشاره می کرد.

یکی از تصاویر منتشر شده از یازده مظنون به قتل آقای مبحوح، دو نفر را نشان می دهد که با لباس تنیس او را در راهروی هتل محل اقامتش در دوبی دنبال می کردند.

این پیام در حالی منتشر شد که سفیر اسرائیل برای ادای توضیحاتی به دولت بریتانیا، احضار شده بود.

سازمان جاسوسی اسرائیل، موساد، متهم ردیف اول این قتل است و رئیس پلیس دوبی گفته است این سازمان به احتمال 99 درصد در این عملیات نقش داشته است.

در پی انتشار پیام سفارت اسرائیل در رسانه های بریتانیا، این پیام از صفحه تویتر این سفارتخانه پاک شد.

سفارت اسرائیل در واکنش به انتشار این خبر، پیام منتشر شده را نامناسب دانست.

این سفارتخانه در پیامی که در رسانه های اسرائیل منتشر شد، اعلام کرد: "به طور طبیعی پیام هایی که در شبکه تویتر منتشر می شوند، خلاقیت های خاص خود را دارند. در این مورد خاص، خلاقیت به کارگرفته شده، نامناسب بود."

بعضی از گزارش ها نشان می دهد این پیام بر روی صفحه فیس بوک سفارت اسرائیل نیز منتشر شده بود که پس از مدتی پاک شد.

مطالب مرتبط