پلیس دوبی: اسرائیلی‌ها حق ورود به امارات را ندارند

ضاحی خلفان، رئیس پلیس دوبی
Image caption ضاحی خلفان، رئیس پلیس دوبی می گوید اسرائیل به این شیخ نشین اهانت کرده است

ضاحی خلفان، رئیس پلیس دوبی می گوید هر مسافری که ظن آن برود اسرائیلی باشد، حق ورود به امارات متحده عربی را حتی در صورت داشتن گذرنامه غیر اسرائیلی نخواهد داشت.

ژنرال ضاحی خلفان گفت این تصمیم پس از قتل محمود المبحوح، یک فرمانده ارشد حماس در دوبی گرفته شده که مقام های امارات، موساد، سازمان جاسوسی اسرائیل را در آن مقصر دانسته اند.

مقام های اسرائیل می گویند هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که ثابت کند این کشور در قتل فرمانده حماس دست داشته است.

رئیس پلیس دوبی گفت گروهی مرکب از 26 نفر که گذرنامه های اروپایی و استرالیایی داشتند، در ماه ژانویه وارد دوبی شدند تا محمود المبحوح را بکشند. او افزود: نفر بیست و هفتم که فرمانده حماس را کشته، شناسایی شده است. او بدون توضیح بیشتر در این باره گفت که نفر بیست و هفتم، یک زن است.

محمود المبحوح، از بنیانگذاران گردان شهدای عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس بیستم ژانویه امسال در دوبی کشته شد.

ژنرال خلفان که در یک کنفرانس امنیتی در ابوظبی، پایتخت امارات سخن می گفت، اعلام کرد که کشورش از این پس به هر فردی که ظن آن برود اسرائیلی است، اجازه ورود به این کشور را نمی دهد.

پلیس دوبی، موساد را متهم کرده که به این شیخ نشین و سایر کشورهایی که از گذرنامه آن استفاده شده، اهانت کرده است.

ژنرال خلفان گفت تمام افراد مظنون به قتل آقای المبحوح برای پرهیز از بازداشت، در اسرائیل مخفی شده اند. او افزود این افراد تا زمانی که در اسرائیل باشند، بازداشت نمی شوند اما به تدریج این افراد، اسرائیل را ترک می کنند که در آن صورت می شود آنها را بازداشت کرد.

در پرونده قتل فرمانده حماس، 26 گذرنامه مورد استفاده واقع شد که دوازده تای آن انگلیسی، شش فقره ایرلندی، چهار تا فرانسوی، سه تا استرالیایی و یک فقره آن آلمانی بود. رئیس پلیس دوبی می گوید افراد مظنون به دست داشتن در این قتل، جرات نمی کردند از گذرنامه آمریکایی استفاده کنند.

مطالب مرتبط