حملات انتحاری به خودروهای نظامی پاکستان چندین کشته داد

انفجار در لاهور
Image caption لاهور در هفته های اخیر شاهد چند مورد بمبگذاری بوده است

حملات انتحاری به خودروهای نظامی در پاکستان شماری کشته و زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش پلیس شهر لاهور، مرکز ایالت پنجاب در پاکستان، روز جمعه، 21 اسفند (12 مارس)، خودروهای شامل گروهی از نظامیان پاکستانی در این شهر هدف دو حمله انتحاری قرار گرفت که در نتیجه آن، چهل و پنج تن کشته و بیش از یکصد تن دیگر زخمی شده اند.

براساس این گزارش، تعدادی از سربازان، افسران و مقامات ارتش پاکستان در میان کشته شدگان و زخمی های این انفجارها هستند.

به نقل از یک مقام پلیس لاهور گزارش شده است که دو بمب گذار انتحاری در عملیاتی به فاصله زمانی پانزده ثانیه از یکدیگر، دو خودرو نظامی را هدف قرار دادند.

وی گفته است که اجساد بمب گذاران در محل انفجار یافت شده است.

این حملات در یکی از مناطق نظامی شهر لاهور روی داد که در نزدیکی مرز با هند روی داده است.

با تشدید عملیات ارتش پاکستان علیه اسلامگرایان تندرو در ماه های اخیر، مناطق مختلف پاکستان به خصوص شهر لاهور شاهد افزایش اقدامات خشونت آمیز اسلامگرایان بوده اند.

تنها در خلال یک هفته اخیر، پنج مورد حملات مسلحانه و بمب گذاری در پاکستان گزارش شده است.

روز دوشنبه، در اثر انفجار بمب در ساختمان اداره اطلاعات پلیس لاهور سیزده نفر کشته و تعداد دیگری زخمی شدند.

همچنین، دفتر یک موسسه امدادرسانی آمریکایی در ایالات شمال غرب پاکستان هدف تیراندازی و بمب گذاری افراد مسلح قرار گرفت که در این حادثه هم شش نفر جان خود را از دست دادند.

مقامات دولت پاکستان گفته اندکه عملیات نظامی علیه مراکز تجمع طالبان پاکستانی باعث تضعیف این گروه شده است که در صدد سرنگونی دولت پاکستان و استقرار حکومت اسلامی در این کشور است.

دولت پاکستان همچنین از سوی ایالات متحده تحت فشار قرار دارد تا به اقدامات جدی تری علیه گروه های مسلح اسلامگرا در مناطق مرزی با افغانستان دست بزند.

به گفته مقامات آمریکایی و افغان، رهبران طالبان و شبکه القاعده در مناطق مرزی افغانستان و پاکستان پناه گرفته اند و با برخورداری از حامیان محلی، حملات مسلحانه در داخل خاک افغانستان را سازمان می دهند.

در پی انتشار خبر انفجارهای روز جمعه در لاهور، آصف علی زرداری، رئیس جمهوری پاکستان، این حملات را به شدت محکوم کرد و خواستار رسیدگی فوری به وضعیت زخمی های حادثه شد.

مطالب مرتبط