ایتالیایی ها امروز به پای صندوق های رای می روند

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا
Image caption آقای برلوسکونی طی ماه های اخیر چهره خبرسازی بوده است

مردم ایتالیا امروز یکشنبه، 28 مارس در انتخابات منطقه‌ای این کشور که به آزمونی برای محبوبیت سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر این کشور تبدیل شده، شرکت می کنند.

سیزده منطقه از مناطق بیست گانه ایتالیا در این رای گیری حضور دارند.

آقای برلوسکونی طی ماه های اخیر چهره خبرسازی بوده و این امر می تواند در نتیجه این انتخابات تاثیر بگذارد.

در همین حال مقام های ایتالیایی می گویند نامه حاوی گلوله ای را که برای نخست وزیر این کشور ارسال شده بود، ضبط کرده اند.

کارشناسان می گویند این انتخابات، محبوبیت آقای برلوسکونی را به امتحان می گذارد. این اولین انتخابات از زمان نخست وزیری او طی دو سال گذشته است.

حزب راست میانه "مردم آزادی" آقای برلوسکونی کنترل دو منطقه در ایتالیا را در دست دارد اما انتظار این است که در این انتخابات، موفق ظاهر شود.

اما جنجال های سیاسی و شخصی مربوط به آقای برلوسکونی طی ماه های اخیر می تواند بر نتیجه این انتخابات اثر منفی بگذارد.

برخی تحلیلگران می گویند در صورتی که نتیجه انتخابات به نفع آقای برلوسکونی نباشد، شرکای دولت ائتلافی او مانند "لیگ شمالی" می تواند در دولت قدرت بیشتری بگیرد.

برخی هم می گویند در صورت ناکامی، رهبری او در حزب می تواند به چالش گرفته شود که البته این امر اندکی دور از ذهن به نظر می رسد.

اقتصاد و بیکاری مهم ترین دغدغه رای دهندگان ایتالیایی به شمار می رود.

در ایام تبلیغات انتخاباتی این اتهام مطرح شد که آقای برلوسکونی تلاش کرده تا برنامه گفت و گوهای سیاسی در تلویزیون را ممنوع کند، او خود این اتهام را رد کرده است.

طی روزهای گذشته، رسوایی سوء استفاده جنسی واتیکان، انتخابات در ایتالیا را تحت الشعاع قرار داده و اکثر روزنامه ها به این موضوع پرداخته اند.

انتظار نمی رود میزان مشارکت در این انتخابات بالا باشد اما نتیجه انتخابات از سوی دولت و متحدانش و مخالفان به دقت بررسی خواهد شد.

مطالب مرتبط