هشدار وزیر اسرائیلی در باره اشغال مجدد غزه

حماس
Image caption شاخه نظامی حماس گفت نفرات حماس برای دفاع از خود دست به عملیات زدند

یک وزیر دولت اسرائیل هشدار داده است که این کشور ممکن است دوباره نوار غزه را اشغال کند.

یووال اشتاینیتز، وزیر دارایی اسرائیل که از حزب لیکود است، گفت دولت اسرائیل اجازه نخواهد داد حماس به موشک های دور برد مجهز شود.

وی همچنین از دولت آمریکا انتقاد کرد و گفت فشاری که بر اسرائیل وارد می شود وضعیت را وخیم تر می کند.

آقای اشتاینیتز افزود که باید به آمریکا تفهیم شود که این برداشت در خاورمیانه که موضع آمریکا در قبال اسرائیل کمتر دوستانه است، به دادن امتیازاتی از جانب فلسطینیان کمک نمی کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در جلسه کابینه این کشور بر این موضوع تاکید کرد که اسرائیل با هرگونه حمله از جانب فلسطینیان حماس "قاطعانه و مصممانه" برخورد خواهد کرد. وی گفت سیاست اسرائیل برای حمایت از شهروندان و سربازانش تغییر نخواهد کرد.

نخست وزیر اسرائیل افزود: "حماس و دیگر گروههای تروریستی باید بدانند که مسئول اعمال خودشان هستند."

جمعه گذشته 26 مارس، در جریان درگیری چریک های حماس و سربازان اسرائیلی در نزدیکی مرز نوار غزه با اسرائیل یک افسر و یک سرباز اسرائیلی کشته شدند.

در این درگیری دو فلسطینی نیز جان خود را از دست دادند.

یک سخنگوی شاخه نظامی حماس گفت نفرات حماس هنگامی که یک گشت اسرائیلی وارد نوار غزه شد برای دفاع از خود دست به عملیات زدند.

شاخه نظامی حماس در بیانیه ای که انتشار داده مسئولیت قتل دو اسرائیلی را به عهده گرفته بود.

از زمان پایان جنگ کوتاه مدت حماس با اسرائیل متجاوز از یک سال قبل، این اولین بار بود که نفرات حماس در عملیات نظامی با اسرائیل درگیر می شدند.

سرباران اسرائیلی اخرین بار در سال 2009، پس از یک حمله تهاجمی به نوار غزه که صدها کشته به جا گذاشت از نوار غزه خارج شدند.

مطالب مرتبط