به روز شده:  12:00 گرينويچ - پنج شنبه 01 آوريل 2010 - 12 فروردین 1389

هند بزرگترین سرشماری با استفاده از تکنولوژی بیومتریک را آغاز کرد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

هند سرشماری از جمعیت خود را که بیش از یک میلیارد نفر است، آغاز کرده است و مقام های این کشور گفته اند که برای اولین بار این کار با گرفتن عکس و انگشت نگاری از همه افراد بالای پانزده سال سن انجام می گیرد.

دولت هند از اطلاعات جمع آوری شده برای ایجاد پایگاه اطلاعاتی ملی براساس تکنولوژی بیومتریک (از جمله شامل قرینه نگاری)، استفاده خواهد کرد. در مرحله بعدی برای همه مردم هند کارت شناسایی صادر خواهد شد.

بیش از دو و نیم میلیون مقام هندی موظف شده اند در طی یک سال آینده از هم وطنان خود در باره موضوعات مختلف سوال کنند. مذهب و اشتغال از جمله این سوالات است.

آنها همچنین از این فرصت استفاده خواهند کرد و از افراد بالای پانزده سال در باره استفاده از تلفن سیار، اینترنت، داشتن حساب بانکی و دسترسی مردم مناطق مختلف به آب آشامیدنی سوال خواهند کرد.

پراتیبها پاتیل، رئیس جمهوری هند فورم سرشماری را پر می کند

تازه ترین سرشماری در هند که از امروز (پنجشنبه، اول آوریل)، آغاز شد بزرگترین سرشماری در سراسر جهان محسوب می شود.

هزینه این سرشماری، که در دو قسمت انجام می گیرد، بالغ بر نیم میلیارد دلار است.

سرشماری در هند تنها منبع معتبر از اطلاعات اولیه در هند است و صرفا برای تعیین خط مشی دولت در حوزه سیاست کاربری ندارد بلکه همچنین مورد استفاده شرکت های خصوصی است. آنها از طریق سرشماری بازارهای بالقوه برای محصولات خود را شناسایی می کنند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.