روزنامه ها در روز اول آوریل "دروغ می گویند"

اگر به تقویم خود نگاه نکرده اید، باید بگوییم که روز اول ماه آوریل، روز دروغ آوریل نام دارد. در سایر نقاط دنیا، مردم از این فرصت استفاده می کنند تا دوستان و آشنایان خود را دست بیندازند.

در این روز خبرنگاران نیز از قافله عقب نمانده اند و در لابلای اخبار بعضی از روزنامه ها چاقوهایی پیدا می شود که هیچکدام دسته ندارند. ادی ایزارد که روزنامه های منتشر شده در روز اول آوریل را مرور کرده گزارش زیر را تهیه کرده است.

روزنامه سان، پرفروش ترین روزنامه زرد در بریتانیا هیچگاه با فروتنی درباره موفقیت های خود حرف نزده است، اما امروز ادعا کرده که شماره روز اول آوریل آن با صفحه مزه دار نخست، در تاریخ روزنامه نگاری ثبت شده است.

این روزنامه از خوانندگان خود دعوت کرده است تا صفحه اول آن را لیس بزنند تا مزه آن را بچشند. البته ممکن است خوانندگان مجبور شوند چاشنی خودشان را به روزنامه اضافه کنند.

در آن سوی کره، روزنامه مورنینگ هرالد در استرالیا ادعا کرده است دیوید بکام دستیار سر مربی تیم ملی فوتبال این کشور شده است.

روزنامه دیلی میل چاپ بریتانیا نیز با انتشار عکسی از یک مکانیک خودرو با لباس فضانوردی ادعا کرده است که از این به بعد فضانوردان به کمک سرنشینان خودروهای از کار افتاده در بین جاده ها می آیند.

حتی بی بی سی هم از دروغ روز اول آوریل دست بر نداشته و ادعا کرده است که وزیر سابق فرهنگ در فرانسه، ویلیام شکسپیر بزرگترین نویسنده بریتانیا را نمی شناسند.

شوخی ای که احتمالا فرانسوی ها از آن خوششان نخواهد آمد.