به روز شده:  23:14 گرينويچ - شنبه 03 آوريل 2010 - 14 فروردین 1389

۲۵ نفر در جنوب بغداد به ضرب گلوله کشته شدند

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

مقام های امنیتی در عراق می گویند مردان مسلحی که اونیفورم های ارتشی به تن داشتند، دست کم بیست و پنج نفر را در دهکده ای در حاشیه جنوبی بغداد به قتل رساندند.

به گفته این مقام ها، مهاجمان در سحرگاه روز شنبه (چهاردهم فروردین، سوم آوریل) وارد چند خانه در روستای سنی نشین صوفیه شدند و بیست مرد و پنج زن را به ضرب گلوله کشتند.

برخی از گزارش ها حاکی از آن است که هفت نفر که از این حمله جان سالم بدر برده اند، با دستان بسته در صحنه رها شده اند.

ژنرال محمد عسکری، از مقام های وزارت دفاع عراق گفت بیست و چهار نفر در یک دهکده سنی نشین در مجاورت صوفیه، به ظن دست داشتن در این حمله دستگیر شده اند. این افراد با القاعده مرتبط بودند.

مقام های منطقه می گویند بسیاری از کسانی که کشته شده اند، از طرفداران شبه نظامیان محلی سنی مذهب بودند که سه سال قبل تصمیم گرفتند با شبکه القاعده وارد نبرد شوند. این تصمیم، نقطه عطفی در مقابله با شورش ها در عراق بود.

دهکده صوفیه در منطقه اصلی سنی نشینی واقع شده که سنگر اصلی شورشیان بود.

جبم میور، خبرنگار بی بی سی در بغداد می گوید چنین مناطقی، طی ماه های اخیر صحنه حملات مشابهی بوده است، حملاتی که به القاعده یا گروه های مرتبط با آن نسبت داده می شود.

به گفته خبرنگار بی بی سی، در حال حاضر میزان خشونت ها به شکل قابل ملاحظه ای از سه سال قبل کمتر است اما طی ماه های اخیر، روند خشونت ها افزایشی ناچیز اما ثابت داشته است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.