دختربچه آمریکایی از مقام های نیویورک خسارت خواست

Image caption پلیس نیویورک سیتی آلکسا گونزالس را دستبند به دست از مدرسه خارج کرده بود

یک دختربچه دوازده ساله از مقام های شهر نیویورک یک میلیون دلار خسارت خواسته است چون پلیس این شهر او را به خاطر خط خطی کردن میز مدرسه بازداشت کرده بود.

پلیس نیویورک آلکسا گونزالس را دستبند به دست از مدرسه خارج کرده بود چون روی میز مدرسه با ماژیک سبز رنگ (که قابل پاک شدن بوده است)، برای دوستانش پیام نوشته بود.

این دختر بچه دوازده ساله و مادرش از پلیس و اداره آموزش و پرورش شهر نیویورک شکایت کرده اند.

آنها ادعا کرده اند که این دانش آموز با واکنش بیش از اندازه مسئولان و همچنین نقض حقوق شهروندی خود مواجه بوده است.

آلکسا گونزالس سر کلاس زبان اسپانیایی و سرگرم نوشتن پیامی با این مضمون بوده است که مچش گرفته می شود: "من دوستانم ابی و فیت را دوست دارم."

این اتفاق در ماه فوریه گذشته رخ داده است.

این دختربچه دوازده ساله گفت معلم زبان اسپانیایی "او را از کلاس درس کشان کشان به دفتر مدیر مدرسه برده است" و در آنجا بوده که پلیس را خبر کرده اند.

"قضاوت بهتر"

آلکسا گونزالس به روزنامه دیلی نیوز نیویورک گفت وقتی پلیس او را با دستبند از مدرسه اش در محله کوئینز خارج می کرد او به گریه افتاده بود.

او گفت: "من شروع کردم به گریه کردن. هق هق می کردم. من دو تا نقاشی کردم که خیلی راحت پاک می شد. لزومی نداشت به من دستبند بزنند."

آلکسا گونزالس گفت او را در کلیسای یک مدرسه محلی برای ساعت ها زندانی کرده بودند. او این تجربه را ناراحت کننده خواند.

مقام های نیویورک گفته اند که بازداشت این نوجوان اقدامی خطا بوده است و اینکه ماموران پلیس که به محل فراخوانده شده بودند باید بهتر وضعیت را قضاوت می کرده اند.

آلکسا موقتا از مدرسه اخراج و در یک دادگاه خانواده محاکمه شده است. بنا به حکم دادگاه او موظف شده است هشت ساعت کار اجتماعی انجام دهد و به او دستور داده شد انشایی در باره درس هایی که باید از این رخداد گرفت، بنویسد.

وکیل خانواده گونزالس گفت مدرسه با درخواست کمک از پلیس برای تنبیه این دانش آموز واکنشی خارج از اندازه نشان داده است.

جوزف روزنتال گفت: "ما می خواهیم تجربه ای مشابه برای دانش آموزان کم سن و سال دیگر رخ ندهد."