نجات جان دختر دو ساله پس از افتادن به رودخانه

رودخانه هادسون در نیویورک
Image caption رودخانه هادسون در نیویورک

یک دختر بچه دو ساله بعد از ظهر روز شنبه سوم آوریل به درون رودخانه هادسون در شهر نیویورک افتاد، اما به کمک پدرش و یک مرد توریست فرانسوی نجات پیدا کرد.

بریجت اندرسون که در حین سوار شدن به یک قایق تفریحی به درون آب افتاد، به گفته شاهدان عینی دچار شوک شده بود و نه تنها گریه نمی کرد بلکه حتی عکس العملی هم از خود نشان نمی داد و با وحشت سرش را بالا گرفته بود و نفس می کشید.

دیوید اندرسون، پدر بریجت بلافاصله به درون آب پرید و پس از او مرد دیگری که در رسانه های آمریکایی از او به عنوان مرد فرانسوی یاد می شود، به کمک او رفت. سرمای زیاد آب، انرژی زیادی از بریجت دو ساله، پدرش و مرد فرانسوی گرفت.

این مرد فرانسوی نه تنها به دلیل حرکت قهرمانانه اش ، بلکه به دلیل اینکه پس از خارج شدن از آب، به سرعت یک تاکسی گرفت و از محوطه خارج شد مورد توجه رسانه های آمریکایی قرار گرفت.

این ماجرا توسط یک شهروند- خبرنگار آمریکایی به صورت ویدیویی ضبط و در برنامه های خبری شبکه ان بی سی پخش شد.

اریک استرینجر در مورد فیلمبرداری از این صحنه به ان بی سی گفت: "همسر و پسرم به دیدن مراسم سیرک می رفتند، به همین دلیل دوربینی خریدیم و همان لحظه تصمیم گرفتیم که آن را امتحان کنیم."

او افزود: "پنج دقیقه هم نشده بود که دوربین را باز کرده و در کنار آب مشغول فیلمبرداری بودم که ناگهان صدای افتادن چیزی به آب آمد و در پی اش صدای جیغ زنی."

آقای استرینجر ادامه داد: "کل ماجرا در مجموع سه دقیقه طول کشید، اما در همین مدت اوج احساسات مردمی در صحنه را شاهد بودم. هرکسی در صدد تهیه چیزی برای کمک کردن بود، مردم با تلفن با اورژانس تماس می گرفتند و زنجیره انسانی تشکیل دادند تا بریجت و پدرش را از آب بیرون بکشند."

اریک که از مرد فرانسوی با عنوان مرد عنکبوتی یاد می کرد، گفت: "من در صدد بودم تا به او کمک کنم از آب خارج شود اما او مثل مرد عنکبوتی به زیر پل رفت و از پایه های چوبی بالا آمد. بعد هم بدون انتظار برای هیچ تشویق و تشکری رفت."