به روز شده:  10:22 گرينويچ - جمعه 09 آوريل 2010 - 20 فروردین 1389

حمله مخالفان دولت تایلند به یک ایستگاه تلویزیونی

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

هزاران نفر از مخالفان دولت تایلند، در تلاش برای به کار انداختن مجدد کانال تلویزیونی خود که مقامات دولتی آن را تعطیل کرده بودند، یک ایستگاه رله ماهواره ای را اشغال کردند.

اشغال این ایستگاه علیرغم مقاومت نیروهای امنیتی بود.

پیشتر، سخنگوی ارتش تایلند در یک بیانیه تلویزیونی هشدار داده بود که آماده است برای مقابله با تظاهرکنندگان از هر وسیله ای استفاده کند.

پلیس و سربازانی که از ساختمان محافظت می کردند، برای متفرق کردن معترضین به گاز اشک آور متوسل شدند ولی تظاهرکنندگان دوباره تجمع کرده و پلیس را به عقب راندند.

ریچل هاروی، خبرنگار بی بی سی که شاهد این درگیری ها در شمال بانکوک پایتخت تایلند بود، می گوید وضعیت اکنون آرام است و ماموران امنیتی و سربازان در محل دیده نمی‌شوند.

روز گذشته 8 آوریل، نخست وزیر تایلند در واکنش به تظاهرات روز افزون مخالفان دولت، در بانکوک و مناطق اطراف پایتخت وضعیت اضطراری اعلام کرده بود.

آبهیسیت وجاجیوا، نخست وزیر تایلند با حضور در شبکه رسمی این کشور ضمن اعلام وضعیت فوق العاده گفت که این امر به مقامات کمک خواهد کرد تا رهبران مخالف دولت را بازداشت کنند.

در یک حرکت اعتراضی دیگر، هزاران نفر از مخالفان دولت تایلند در ادامه تجمع های اعتراضی خود، یک نشست پارلمان این کشور را مختل کردند.

تظاهرکنندگان که نزدیک به یک ماه است در بانکوک، پایتخت تجمع کرده اند، محوطه پارلمان را اشغال کرده و بعضی از آنها توانستند برای مدت کمی به داخل ساختمان راه یابند.

نخست وزیر تایلند به علت وخامت اوضاع در این کشور، سفر خود به آمریکا را لغو کرده است.

معترضان که به پیراهن قرمزها معروف هستند، خواهان منحل شدن پارلمان و برگزاری انتخابات جدید هستند.

در حالی که بیش از سه سال از برکنار کردن تاکسین شیناواترا توسط نظامیان تایلند می گذرد، این کشور همچنان دستخوش ناآرامی است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.