فراخوانی دیپلمات قطری در پی شوخی نابجا در هواپیما

محمد المددی
Image caption محمد المددی به قطر فراخوانده شده است

یک دیپلمات قطری که با شوخی نابجای خود باعث فرود اضطراری یک فروند هواپیمای مسافربری در آمریکا شده بود، از این کشور فراخوانده شده است.

به گفته پی جی کراولی، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا، دولت قطر تصمیم گرفته است به ماموریت محمد المددی، دبیر سوم سفارت خود در واشنگتن پایان دهد.

آقای مددی که 27 سال سن دارد، پس از آن که به طور غیرقانونی در دستشویی یک هواپیمای مسافربری شرکت یونایتد ایرلاینز سیگار کشیده بود، به شوخی به مهمانداران گفته بود قصد دارد کفشش را آتش بزند.

شوخی آقای مددی به تلاش ریچارد رید، تبعه بریتانیا اشاره داشت که در سال 2003 سعی کرد بمب جاسازی شده در کفشش را در یک هواپیمای مسافربری در آمریکا منفجر کند.

در پی این شوخی آقای مددی به وسیله محافظان پرواز بازداشت شد و هواپیمای یوناتد ایرلاینز در فرودگاه دنور در ایالت کلورادو فرود اضطراری کرد.

آقای مددی پس از فرود هواپیما بدون ایراد اتهام آزاد شد.

به گفته پی جی کراولی، وزارت امورخارجه آمریکا از این که قطر با این موضوع با جدیت برخورد کرده، خرسند است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع آگاه در دولت آمریکا که از آنها نام نبرده گزارش کرده است که محمد المددی هنگام دستگیری عازم دیدار با یک شهروند بازداشت شده قطری به نام علی المری بوده که به توطئه چینی برای همکاری با سازمان های تروریستی بیگانه متهم شده است.

فرود اضطراری هواپیمای مسافربری یوناتد ایرلاینز در حالی انجام شد که در روزهای پایانی سال گذشته، عمر فاروق عبدالرحمن از اهالی نیجریه به طور ناموفق تلاش کرد بمب جاسازی شده در لباس زیر خود را در پروازی بر فراز شهر دیترویت آمریکا منفجر کند.

مطالب مرتبط