دهها کشته در حمله هوایی پاکستان

وزیرستان جنوبی-آرشیو
Image caption ارتش پاکستان در صدد پاکسازی وزیرستان جنوبی از طالبان پاکستانی است

هواپیماهای ارتش پاکستان در حمله هوایی به مناطق شمال غرب این کشور در نزدیکی مرز افغانستان، بیش از چهل نفر را به قتل رساندند.

یک مقام پاکستانی گفت هدف بمباران ها شورشیان موسوم به لشکر اسلام بودند که مخفیگاه آنان دره تیرا در منطقه قبایلی خیبر است.

یک مقام پاکستانی گفت دو مخفیگاه متعلق به این شورشیان منهدم شده است.

شورشیان، بمباران مخفیگاه های خود را تایید کرده ولی می گویند شماری از غیرنظامیان نیز در این حمله کشته شده اند.

در روزهای اخیر در جریان زد و خورد برای کنترل یک ایستگاه بازرسی استراتژیک در منطقه، شمار قابل توجهی از پیکارجویان جان خود را از دست داده اند.

گفته می شود شمار زیادی از شورشیان طالبان برای در امان ماندن از عملیات نظامی ارتش پاکستان به مناطقه قبایلی فرار کرده اند.

خبرگزاری آسوشیتد پرس می گوید آمریکا تلاش های پاکستان برای پاکسازی منطقه از پیکارجویان را تایید می کند چون پیکارجویان از این ناحیه برای حمله به اسلام آباد و نیز نیروهای غربی مستقر در خاک افغانستان استفاده می کنند.

سمیع الله خان، یک مقام محلی به این خبرگزاری گفت که حمله اخیر در پی کشته شدن 18 مظنون به پیکارجو بودن در شهر بایزوتی در روز گذشته (9 آوریل) است.

به گفته سمیع الله خان، هنگامی که شورشیان از منطقه قبایلی خیبر وارد ناحیه اورکزی شدند مورد حمله قرار گرفتند.

ارتش پاکستان عملیات در اورکزی را از اواسط ماه مارس گذشته شروع کرد و تا کنون حدود 350 پیکارجو را در جریان این عملیات کشته است.

برای طالبان پاکستانی که از حملات تهاجمی ارتش پاکستان در وزیرستان جنوبی فرار می کنند، اورکزی به صورت یک مقصد مهم درآمده است.

شبکه طالبان پاکستانی در وزیرستان جنوبی فعالیت دارد.

مطالب مرتبط