اسرائیل واردات آی پد را ممنوع کرد

آی پد
Image caption اسرائیل نگران تداخل امواج گیرنده اینترنت بی سیم آی پد با سایر دستگاه های الکترونیک است

اسرائیل ورود لوح الکترونیک آی پد، آخرین محصول شرکت اپل آمریکا را ممنوع کرده است.

مقام های اسرائیلی می گویند علت منع واردات آی پد، نگرانی از ایجاد اختلال در ارتباطات رادیویی به وسیله گیرنده اینترنت بی سیم این دستگاه است.

ممنوعیت ورود آی پد به اسرائیل شامل گردشگران نیز هست و ماموران گمرک این کشور تاکنون بیشتر از ده دستگاه از این لوح الکترونیک را از مسافران توقیف کرده اند.

اپل از دوازده روز پیش عرضه آی پد را در بازار آمریکا شروع کرده و می گوید به علت تقاضای بالا، فروش این محصول را در اروپا به تعویق انداخته است.

مسوولان اداره گمرک اسرائیل می گویند قوانین مربوط به نصب گیرنده های اینترنت بی سیم بر روی دستگاه های الکترونیک در آمریکا با اروپا و اسرائیل فرق می کند.

بر این اساس، ممکن است گیرنده قوی تر آی پد باعث شود که ارتباط سایر دستگاه هایی که به اینترنت بی سیم وصل هستند، قطع شود.

آی پد یک لوح الکترونیک است و کاربران می تواند به وسیله آن به تماشای فیلم، بازی، مطالعه نسخه الکترونیک کتاب و نشریات و مرور اینترنت مشغول شوند.

نمایشگر لمس پذیر آی پد ۹.۷ اینچ (۲۴.۵ سانتی متر) است که به کاربران امکان نگارش مستقیم بدون استفاده از صفحه کلید مجزا را فراهم می کند. با این حال امکان استفاده از صفحه کلید مجزا هم برای اتصال به این دستگاه در نظر گرفته شده است.

نسل نخست آی پد به اینترنت بی سیم وصل می شود. از ماه آینده نیز آی پد با توانایی اتصال به اینترنت سیار نسل سوم عرضه خواهد شد.

مطالب مرتبط