اسقف منکر هولاکوست جریمه شد

اسقف ویلیامسون
Image caption اسقف ویلیامسون وجود اتاق گاز در اردوگاه های کار اجباری رایش سوم را رد کرده است

اسقف ریچارد ویلیامسون، وابسته به فرقه کلیسایی سنت‌گرای "برادری پیوس" در آلمان به پرداخت ۱۰ هزار یورو جریمه نقدی محکوم شد.

دادگستری شهر رگنزبورگ اسقف ویلیامسون را متهم کرده است که با انکار هولاکوست، به دشمنی میان اقوام و فرقه‌ها در آلمان دامن زده است.

دادگستری رگنزبورگ حکم خود را به صورت غیابی علیه ریچارد ویلیامسون صادر کرد.

اسقف ویلیامسون اظهارات ضدیهودی خود را در مصاحبه با یک تلویزیون سوئدی اظهار کرده بود، اما به نظر دادگاه آقای اسقف بی‌تردید اطلاع داشت که گفته‌های او در انکار هولاکوست، در آلمان نیز بازتاب پیدا می‌کند. طبق قوانین آلمان، انکار هولاکوست جرم محسوب می‌شود.

اسقف ویلیامسون در نوامبر سال ۲۰۰۸ در مصاحبه تلویزیونی وجود "اتاق‌های گاز" را در اردوگاه‌های کار اجباری "رایش سوم" انکار کرده بود. اظهارات اسقف بعدا در یک گردهمایی کلیسایی که فرقه "برادری پیوس" ترتیب داده بود، منتشر شد.

اسقف ویلیامسون در پاسخ به پرسش خبرنگار تلویزیون سوئدی، در برابر دوربین می‌گوید: "قبول ندارم که اتاق‌های گاز وجود داشته است. فکر نمی‌کنم که در اردوگاه‌ها ۶ میلیون یهودی جان باخته باشند."

او گفته است که شمار یهودیان کشته شده در اردوگاه‌های نازیان بیش از ۳۰۰ هزار نفر نبوده است.

اسقف ویلیامسون پیش از این در اکتبر ۲۰۰۹ به پرداخت ۱۲ هزار یورو (حدود ۱۷ هزار دلار) جریمه محکوم شده بود. او به این حکم اعتراض کرد و پرونده به دادگاه تجدید نظر احاله شد.

وکیل مدافع اسقف ویلیامسون در دادگاه رگنزبورگ اعلام کرد که موکل او مایل بوده در دادگاه حضور یابد، اما فرقه "برادری پیوس" او را از شرکت در هرگونه مراسم عمومی منع کرده است.

او همچنین اعلام کرد که اسقف ویلیامسون همچنان به اظهارات خود معتقد است و به رأی دادگاه اعتراض دارد.

با رأی دادگاه رگنزبورگ پرونده اسقف ویلیامسون بسته نخواهد شد، زیرا به گفته وکیل مدافع او، اسقف نسبت به حکم تازه نیز اعتراض خواهد کرد.

مطالب مرتبط