اخبار ورزشی – شنبه ۲۸ فروردین

بازی حساس دو تیم منچستری در هفته سی و پنجم برگزار شد گل دقیقه ۹۰ در داربی منچستر

جدال منچسترسیتی و منچستر یونایتد، اولین بازی از هفته سی و پنجم لیگ برتر فوتبال باشگاه های انگلستان بود که عصر امروز شنبه ۱۷ آوریل (۲۸ فروردین) با برتری شیاطین سرخ به پایان رسید.

منچستر یونایتد که همزمان از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد و صدرنشینی لیگ برتر را هم از دست داد، با این پیروزی، یک بازی بیشتر از چلسی انجام داده و همچنان یک امتیاز از رقیب خود عقب است.

در طرف دیگر میدان، شاگردان روبرتو مانچینی که در دو بازی اخیرشان مقابل هال سیتی و بیرمنگام ۱۱ گل به ثمر رسانده‌ بودند، در این بازی نتوانستند دروازه همشهری سرشناس خود را باز کنند. تلاش های کارلوس ته وز هم برای شکستن قفل دروازه تیم سابقش بی نتیجه ماند.

تک گل بازی را پل اسکولز در نودمین دقیقه و در حالی که همه منتظر شنیدن سوت پایان بازی بودند، وارد دروازه منچستر سیتی کرد.

در هفته داربی ها، امشب چلسی و تاتنهام هم به مصاف هم می روند که در صورت برتری چلسی، فاصله این تیم با منچستر یونایتد به ۴ امتیاز افزایش خواهد یافت.

قطبی: دایی هم شرمنده مردم است

افشین قطبی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در گفتگو با خبرآنلاین، درباره ناکامی در راهیابی به جام جهانی گفت: "این که بگویند فقط من مقصرم درست نیست. من به اندازه خودم در این ناکامی نقش داشتم. من شخصیت دایی را می‌شناسم. او هم شرمنده مردم است و از نرفتن تیم‌ ملی به جام‌جهانی ناراحت. او نیز به اندازه خودش در این مسئله شریک است".

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره اظهارات آقای تاج، نایب رییس فدراسیون فوتبال مبنی براین که قطبی می تواند در کنار یک سرمربی مطرح خارجی و به عنوان نفر دوم در تیم ملی کار کند گفت: "من روزی که قرارداد نوشتم گفتم تمام اختیارات فنی و تصمیمات تیم‌ ملی با من باشد و دوست ندارم کس دیگری برای تیم‌ ملی تصمیم‌گیری کند. به همین‌ خاطر به عنوان نفر دوم کار نخواهم کرد".

برتری اینتر مقابل یوونتوس

هفته سی و چهارم فوتبال باشگاه های ایتالیا، دیشب با برگزاری یک دیدار حساس آغاز شد.

در این بازی، اینتر که هفته قبل پس از چند ماه، صدر جدول را به رم واگذار کرده بود، برای بازگشت به صدر مقابل یوونتوس به برتری ۲ بر ۰ رسید.

اخراج سیسوکو و ۱۰ نفره شدن یوونتوس تاثیر فراوانی در رقم خوردن این نتیجه داشت. مایکون و ساموئل اتوئو گل های اینترمیلان را به ثمر رساندند.

آبی پوشان میلان برای تدام صدرنشینی، باید امیدوار باشند که فردا رم مقابل لاتزیو متوقف شود.

حالا در جدول سری A، اینتر ۷۰ امتیازی است و رم با ۶۸ امتیاز در رده دوم قرار دارد. میلان و پالرمو در رده های بعدی هستند.

رونی و کریس رونالدو دوباره همبازی می شوند؟

روزنامه مارکا چاپ اسپانیا از تمایل رئال مادرید برای جذب وین رونی خبر داده است.

گمانه زنی ها حاکی از آن است که رئال برای جذب این ستاره حاضر به پرداخت ۱۰۲ میلیون یورو است. رقمی که می تواند رکورد گران ترین نقل و انتقالات فوتبال جهان را بشکند.

روزنامه سان چاپ انگلستان هم این خبر را تایید کرده است.

به این ترتیب، رئالی ها می خواهند زوج کریس رونالدو و رونی را که در منچستر بسیار موفق بودند در ترکیب تیم خود به کار بگیرند.

اما سر آلکس فرگوسن در واکنش به خبرهای منتشرشده درباره رونی گفت: "او فروشی نیست و فصل بعد هم در منچستر بازی خواهد کرد".

انتقاد سرمربی کشتی آزاد روسیه از فیلا

جامبولات تدیف سرمربی تیم ملی کشتی آزاد روسیه پس از قهرمانی در رقابت های اروپایی گفت که محمود ماگومدوف کشتی گیر روسیه است، اما برای آذربایجان کشتی گرفت و در ۵۵ کیلو قهرمان هم شد که این برخلاف مقررات فیلا است.

تدیف گفت که ماگومدوف سال قبل در تر کیب تیم ملی روسیه قرار داشت.

او افزود: "حامی عمده و شریک فیلا یک کمپانی آذربایجانی است. اما ما می ‌خواهیم قانون برای همه به طور یکسان اجرا شود و مسائل تجاری نباید باعث ایجاد تبعیض در اجرای قوانین باشد".

تدیف که از سال ۲۰۰۱ تاکنون سرمربی تیم ملی کشتی آزاد روسیه است، درباره دلیل مهاجرت کشتی گیران روسی به آذربایجان گفت: "قهرمانان روسی ۱۵ تا ۲۰ هزار روبل حقوق ماهانه دریافت می ‌کنند که رقم پرداختی آذربایجانی هم تقریباً همین قدر است اما نه به روبل، بلکه به دلار"!

او افزود: "مبالغ پیشنهادی آذری ها معادل بیست برابر رقم پرداختی در روسیه است. به همین خاطر بودجه کافی نداریم تا کشتی گیران درجه سوم خود را حفظ کنیم".