ارتش عراق: یک رهبر دیگر القاعده را کشتیم

Image caption عکس آرشیوی - مالکی تصاویر قبل و پس از مرگ دو شورشی را به مردم نشان داد

مقام های ارتش عراق می گویند یکی دیگر از رهبران القاعده را در این کشور کشته اند.

سرلشگر قاسم موسی، سخنگوی ارتش عراق، امروز (20 آوریل)، گفت نیروهای عراقی در عملیاتی مشترک با ارتش آمریکا، احمد عبیدی را در شمال عراق ردیابی و کشته اند.

روز گذشته (19 آوریل)، دولت عراق اعلام کرد نیروهای این کشور ابو ایوب المصری و ابو عمر البغدادی، دو تن از رهبران القاعده که در صدر فهرست پیکارجویان تحت تعقیب قرار داشتند، را کشته اند.

در همین حال، پلیس عراق می گوید کلیه اعضای خانواده یکی از رهبران نیروهای شبه نظامی سنی مذهب که با گروه القاعده مخالف بوده اند، در شمال بغداد کشته شده اند.

پلیس عراق گفت مهاجمان، همسر و دختر این فرد را به ضرب گلوله از پای درآورده اند و بعد از آن سه فرزند پسر او را سر بریده اند.

یورش سحرگاهی

سرلشگر موسی گفت نظامیان عراقی و آمریکایی در ادامه عملیات مشترک خود در شمال عراق در اولین ساعات امروز به حمله ای یورشی دست زدند و احمد عبیدی را که از جمله مظنونان اقدامات تروریستی است در شهر موصل کشتند.

گفته می شود احمد عبیدی معروف به ابو صهیب مسئول عملیات القاعده در استان های کرکوک، صلاح الدین و نینوا بوده است.

در همین حال در طارمیه، حدود پنجاه کیلومتری شمال بغداد مردان مسلح به منزل یکی از اعضای گروه موسوم به شورای بیداری، تا با گروه القاعده مقابله کنند حمله کرده و اعضای خانواده او را از جمله همسرش، دختر 22 ساله اش، سه فرزند دیگر او که هشت تا دوازده سال سن داشته اند، کشته اند.

پیکارجویان سنی مذهب سابق که به عملیات ارتش آمریکا در عراق پیوسته اند.

این عضو شورای بیداری در نزدیکی محل حادثه سرگرم کار بوده که در بازگشت به منزلش اجساد آنها را پیدا می کند.

در تحولی دیگر، یک سرهنگ پلیس و راننده اش در اثر انفجار بمبی که در کنار جاده ای در شهر هیت کار گذاشته شده بود، کشته شدند.

در همین حال هفت مامور پلیس و چهار غیرنظامی نیز در بمبگذاری ها در شهرهای رمادی و بغداد مجروح شده اند.

مطالب مرتبط