اسرائیل: از مصر به بندر ایلات، موشک شلیک شد

Image caption شهر بندری ایلات در اسرائیل (عکس از بندر عقبه گرفته شده است)

یک موشک کاتیوشا در نزدیکی بندر عقبه در جنوب اردن منفجر شده اما گزارشی در مورد تلفات احتمالی ارسال نشده است.

این موشک یکی از دو موشک کاتیوشایی است که امروز صبح (پنجشنبه، 22 آوریل)، پرتاب شده و در اردن فرود آمده است. موشک دیگر بدون وارد کردن آسیب به دریا افتاده است.

در باره محل پرتاب موشک ها گزارش های ضد و نقیض منتشر شده است.

منابع نظامی اسرائیل به بی بی سی گفته اند دو راکت کاتیوشا از سمت شبه جزیره سینا در مصر به بندر ایلات در اسرائیل پرتاب شده است.

منابع ارتشی اسرائیل نیز گفته اند یک کاتیوشا در دریا فرود آمده است اما موشک دیگر از شهر بندری ایلات فراتر رفته و ظاهرا در منطقه ای نزدیک به مرز اسرائیل با اردن فرود آمده است.

گزارش های تائید نشده حاکی است که دومین کاتیوشا در ناحیه ای صنعتی در نزدیکی بندر عقبه در جنوب اردن منفجر شده است.

مقام های مصری انکار کرده اند که از داخل این کشور موشکی پرتاب شده است.

مقام های اردن نیز انکار کرده اند که موشک ها از سمت این کشور آمده است اما خبرگزاری رویترز بعدا به نقل از منابع ارتشی ناشناس گزارش کرد که موشک ها از داخل اردن پرتاب شده است اما نتوانسته به هدف برسد.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه نبیل شریف، وزیر اطلاعات اردن، گفته موشکی که منفجر شده، به سوله ای خالی اصابت کرده است.

عقبه در منطقه مرزی اردن و اسرائیل و در چند کیلومتری ساحل ایلات قرار گرفته است.

اسرائیل اخیرا هشدار داده است که فعالیت پیکارجویان در شبه جزیره سینا، که مورد علاقه زیاد گردشگران اسرائیلی است، افزایش یافته است.

هفته گذشته اسرائیل گفت مدرکی محکم در دست دارد که گروهی درصدد است شهروندان اسرائیلی را در این منطقه بدزدند. این موضوع باعث شد وزارت امور خارجه این کشور از شهروندان اسرائیل در خواست کند فورا شبه جزیره سینا را ترک کنند.

در سال 2005 چهار موشک از خاک اردن به سمت اسرائیل پرتاب شد اما به اهداف خود نرسید و به نقاطی در اردن اصابت کرد. در این حادثه یک سرباز اردنی جان خود را از دست داد.

مطالب مرتبط