تبادل اتهامات مدیران نفتی بر سر نشت در خلیج مکزیک

روز سه شنبه همزمان با ادامه تلاش ها برای مهار نشت نفت از چاهی در خلیج مکزیک، مدیران شرکت های نفتی برای ارائه توضیحات درباره آن در کنگره آمریکا حضور یافتند.

مقام های شرکت عظیم بریتانیایی "بی پی" در جلسه ای در سنا گفتند که حادثه ناشی از خراب شدن یک قطعه ابزار ایمنی است که برای جلوگیری از نشت نفت در چنین مواردی طراحی شده و توسط شرکت پیمانکاری "ترنس اوشن" تامین شده بود.

اما سناتورها از مقام های ترنس اوشن توضیح دیگری دریافت کردند: اینکه بی پی مسئول بوده است و اینکه یک شرکت ثالث که به عنوان مقاطعه کار برای بی پی کار می کرد چاه را که در مرحله حفاری اکتشافی بود به درستی آب بندی نکرده است.

کاخ سفید می گوید که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا "عمیقا" از ادامه نشت نفت "سرخورده" است.

دولت اوباما همزمان انحلال یک سازمان دیده بان صنایع نفتی را به دلیل نگرانی از تضاد منافع در عملکرد آن را اعلام کرده است.

کن سالازار وزیر کشور به گزارشگران گفت که دولت قصد دارد از "استقلال و انفکاک"، سازمان خدمات مدیریت مواد معدنی اطمینان حاصل کند.

حادثه زمانی شروع شد که یک سکوی حفاری نفتی به نام "افق اعماق دریا" در روز 20 آوریل منفجر شد که مرگ 11 را در پی داشت.

از آن زمان تاکنون روزانه حدود پنج هزار بشکه نفت وارد دریا شده است که اکوسیستم حساس سواحل خلیج مکزیک در آمریکا را تهدید می کند.

نشت نفت لکه های بزرگی بر سطح آب به جا گذاشته است.

نیروهای نظامی با کمک زندانیان و با استفاده از هلی کوپتر و بولدوزر برای مهار این لکه ها کوشیده اند.

تلاش های بی پی برای سرپوش گذاشتن بر این چاه در روزهای پایان هفته گذشته ناکام ماند. قرار بود یک قیف بزرگ فلزی بر دهانه چاه قرار داده شود تا نفت از سر دیگر آن به سطح پمپ شود.

اما ایجاد کریستال هایی گازی در قیف باعث گرفتگی آن و ناکام ماندن این عملیات شد.

بی پی امیدوار است این هفته یک بار دیگر برای مهار نفت چاه بکوشد.

این شرکت قصد دارد اجسامی مانند توپ های گلف و تکه های لاستیک ماشین را به داخل حفره سر چاه فرو کند. لوله شکسته تقریبا یک و نیم کیلومتر از بستر دریا پایین تر است.

مسئولان بی پی، ترنس اوشن و هالیبرتون روز سه شنبه به ارائه توضیحات فنی در مورد علت حادثه پرداختند.

اما خبرنگاران بی بی سی می گویند که این توضیحات به زبان ساده چیزی بیش از تبادل اتهامات نبود.

به گفته مارک ماردل دبیر خبرهای آمریکایی شمالی بی بی سی هرچند ممکن است جزئیات مهندسی حادثه مبهم باشد، اما انگیزه ها کامل روشن است: هیچ کس نمی خواهد بگوید که به خاطر تلفات، تاثیر زیست محیطی یا تاثیر اقتصادی حادثه مقصر است.

مطالب مرتبط