ادامه عملیات مهار نشت نفت خام به خلیج مکزیک

پلیکان آسیب دیده
Image caption صدها داوطلب در حال مقابله با آسیب های زیست محیطی نشت نفت به خلیج مکزیک هستند

شرکت بی پی نسبت به موفقیت تلاش جدید مهندسان این شرکت برای مهار نشت نفت خام از محل یک سکوی نفتی آسیب دیده در خلیج مکزیک ابراز امیدواری کرده است.

بی پی در تازه ترین تلاش خود سعی دارد یک لوله به طول ۱۶۰۰ متر را در داخل یک لوله شکسته در محل سکوی آسیب دیده قرار دهد تا به این وسیله نفت خام خارج شده از این چاه را به کشتی های نفتکش منتقل کند.

تلاش نخست بی پی برای انجام این عملیات دچار مشکل شده و مهندسان این شرکت قرار است با انجام اصلاحاتی این عملیات را دوباره از سرگیرند.

در پی انفجار در یک سکوی نفتی در خلیج مکزیک در بیستم آوریل و غرق شدن این سکو، روزانه حدود ۲۱۰ هزار گالن نفت خام به دریا نشت می کند.

این در حالی است که تلاش برای جلوگیری از سرایت از آلودگی نفتی به سواحل آمریکا ادامه دارد.

روز شنبه اعلام شد که این آلودگی به سواحل ایالت میسیسیپی رسیده است. آلودگی نفتی پیش تر به ایالت های لوئیزیانا و آلاباما رسیده بود.

دولت آمریکا روز شنبه بار دیگر تاکید کرد که هزینه پاکسازی و مقابله با آلودگی محیطی ناشی از این حادثه برعهده شرکت بی پی است.

چاه نفتی آسیب دیده به این شرکت تعلق دارد و گفته می شود هزینه های مربوط بین ۳ تا ۱۰ میلیارد دلار خواهد بود.

بی پی پیش از این سعی کرد با تهیه دو مخزن جمع آوری کننده غول پیکر روی چاه آسیب دیده را بپوشاند و با استفاده از آن نفت نشت یافته را به کشتی های جمع آوری کننده منتقل کند.

این عملیات به خاطر تجمع بلورهای یخ مانند در درون قیف جمع آوری کننده با شکست مواجه شد.

بی پی همزمان در حال حفر چاه های کمکی با هدف جلوگیری از نشت نفت است. این عملیات چند ماه به طول خواهد کشید.

مطالب مرتبط