اختلالات تازه در پروازها به دلیل انتشار خاکسترهای آتشفشانی

Image caption انتشار خاکسترهای آتشفشانی در ایسلند موجب اختلال در پروازها شده است

انتشار خاکسترهای آتشفشانی در ایسلند بار دیگر باعث اختلال در پروازهای شلوغ ترین فرودگاههای بریتانیا شده است.

پروازها در فرودگاههای هیترو، گتویک و لندن سیتی، پس از آن که تا ساعت هفت صبح به وقت محلی بسته بودند باردیگر، به طور محدود از سرگرفته شده است.

انتظار می رود نزدیک به هزار پرواز امروز (دوشنبه، هفده مه) لغو شود که این باعث می شود مسافران به خصوص در اروپای شمالی سرگردان شوند.

این در حالی است که فرودگاههای ایرلند شمالی، و بخش بیشتری از اسکاتلند، و ولز همچنان بسته است.

از مسافران خواسته شده تا قبل از سفر، از انجام پروازهایشان مطمئن شوند. این در حالی است که انتظار می رود محدودیت ها در بخش هایی از بریتانیا تا سه شنبه همچنان پا برجا باشد.

در هلند هم پروازها در فرودگاههای شهرهای آمستردام و روتردام مختل شده است.

فیلیپ هاموند، وزیر حمل و نقل بریتانیا به بی بی سی گفته است که دولت به همراه صنعت هوایی این کشور در تلاش است تا در شرایط فعلی به هواپیماهای بیشتری اجازه پرواز داده شود.

بیم آن می رود که انتشار خاکسترهای آتشفشانی باعث شود که به موتور هواپیماها صدمه وارد شود.

پروازها به فرودگاه هیترو لندن از ۴۲ پرواز که به طور معمول انجام می شود، به ۳۰ پرواز کاهش یافته است.

انتشار خاکسترهای کوه آتشفشانی در ایسلند، طی دو روز گذشته باعث شد که دهها هزار مسافر به ویژه دربخش های شمال بریتانیا با مشکل مواجه شوند.

اولین بار در شنبه هفته جاری، حریم فضایی ایرلند شمالی بسته شد، و پس از حرکت خاکسترهای آتشفشانی به سمت جنوب، بسیاری از پروازها در بخش هایی از بریتانیا در یکشنبه انجام نشد.

انتشار خاکسترهای کوه آتشفشانی در ایسلند، در ماه گذشته میلادی هم باعث تاخیر و لغو بسیاری از پروازها در سراسر اروپا شده بود.

مطالب مرتبط