به روز شده:  13:56 گرينويچ - جمعه 21 مه 2010 - 31 اردیبهشت 1389

نویسنده‌ها و نویسندگی در بی‌بی‌سی: داستان رمان‌نویس ازبک از زبان خودش

فلش پلیر ۸ یا بالاتر برای مشاهده این صفحه لازم است
لطفاً برای نصب این برنامه بر روی کلید زیر کلیک کنید

Flash Player

سرویس جهانی بی بی سی در طول دهه هایی که از تاسیس آن می گذرد، محلی بوده برای نویسندگان و شاعرانی که روزها در بی بی سی کار می کردند و شب هنگام به رمان نویسی یا سرودن شعر مشغول می شدند.

از جمله این نویسندگان می توان به جورج اورول که در طول جنگ جهانی دوم برای بی بی سی کار می کرد اشاره داشت؛ همچنین "وی اس نیپول"، برنده جایزه نوبل که در دهه پنجاه میلادی برای سرویس کارائیبی بی بی سی کار می کرد؛ یا گئورگی مارکوف، نویسنده ناراضی بلغاری که توسط کا گ ب، سرویس اطلاعاتی شوروی سابق، به وسیله یک چتر آغشته به سم به قتل رسید.

امروزه نیز چندین شاعر، رمان نویس و تاریخدان برای سرویس جهانی بی بی سی کار می کنند.

یکی از این نویسندگان حمید اسماعیلوف، رمان نویس و شاعر ازبک است که سرویس جهانی بی بی سی او را به عنوان نماینده نویسندگان شاغل در این سرویس معرفی کرده تا او در دو سال آینده درباره سرویس جهانی، اخباری که بیشتر توجه مردم جهان را به خود جلب می کند و همچنین درباره زندگی روزمره نویسندگان در سرویس جهانی بی بی سی بنویسد.

مطالب نوشته شده توسط او را می توانید در کلیک وبلاگی که به همین منظور راه افتاده (به زبان انگلیسی) دنبال کنید.

در اسلاید شوی بالا حمید اسماعیلوف که به زبان فارسی نیز صحبت می کند، داستان خروجش از ازبکستان را شرح می دهد و از کار امروزش در بی بی سی می گوید.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.