شانزه لیزه سبز شد

شانزه لیزه
Image caption کشاورزان می گویند قصد دارند با این کار توجه عمومی را به معضلات ناشی از کاهش قیمت محصولات کشاورزی جلب کنند.

گروهی از کشاورزان جوان فرانسوی سطح خیابان شانزه لیزه، یکی از معابر اصلی شهر پاریس را تبدیل به یک فضای سبز بزرگ کرده اند.

هدف این کشاورزان نشان دادن مشکلات مالی است که پس از کاهش قیمت محصولات کشاورزی گریبان آنها را گرفته است.

طی شب گذشته گیاهان، درختان و گل های فراوانی با کامیون به این خیابان آورده شده و در عمل شانزه لیزه تبدیل به یک نوار سبز طویل شده است.

انتظار می رود در دو روز آینده بیش از یک میلیون نفر از این خیابان دیدن کنند.

هزینه انجام این طرح که گروهی تحت عنوان "اتحادیه کشاورزان جوان فرانسه" آن را اجرا کرده اند، در حدود ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار برآورد شده است.

از این طرح برای نشان دادن تولیدات مزارع کشاورزی، از پرورش گوسفند گرفته تا کاشت گندم استفاده شده است.

این اتحادیه شامل ۵۵ هزار کشاورز است که کمتر از ۳۵ سال سن دارند.

"اتحادیه کشاورزان جوان فرانسه" اعلام کرده که با این کار قصد دارد به مردم عادی و مسئولان دولتی نشان دهد که برای تولید محصولات مصرفی کشاورزی چه تلاشی صورت می گیرد.

ویلیام ویلنوو، رییس این اتحادیه می گوید: "انجام این طرح در واقع تلاشی است برای ارتباط دوباره با مردم و اطلاع رسانی به آنها در مورد شغل ما و اینکه خواست آنها از ما چیست".

آقای ویلنوو در ادامه می افزاید: "آیا مردم خواهان ارزان ترین محصولات کشاورزی هستند یا مایلند محصولی را بخرند که هزینه های تولید کننده آن را هم تامین می کند".

هیو اسکوفیلد، خبرنگار بی بی سی در پاریس می گوید فقط در فرانسه ممکن است مشاهده کنید که چنین حرکت عظیم و خلاقانه ای برای حمایت از کشاورزان به عنوان قشری "دوست داشتنی" و در عین حال دست به گریبان با مشکلات مالی صورت می گیرد.

طی شب گذشته مقادیر زیادی خاک برای کاشت این گیاهان به مرکز شهر پاریس منتقل شد و صبح روز یکشنبه، ۲۳ ماه مه خیابان شانزه لیزه تبدیل به یک فضای سبز بسیار عظیم شد.

خبرنگار بی بی سی می گوید بیش از ۱۵ هزار اصله گیاه شامل ۶۵۰ درخت بزرگ از نقاط مختلف فرانسه برای نمایش در خیابان شانزلیزه به پاریس آورده شده است.

بازدیدکنندگان می توانند از شانزه لیزه جعبه های حاوی خاک را برای استفاده در باغچه های منازلشان خریداری کنند.

مطالب مرتبط