امیدواری بی پی به مهار کامل نشت نفت

تونی هیوارد
Image caption تونی هیوارد قول داد تمام خسارات ناشی از نشت نفت را جبران کند

تونی هیوارد، مدیر اجرایی شرکت نفت بی پی، نسبت به مهار کامل نشت نفت از لوله چاه نفتی این شرکت در خلیج مکزیک اظهار خوش بینی کرده است.

آقای هیوارد که با بی بی سی صحبت می کرد گفت بی پی خود را به جبران خساراتی که به محیط زیست وارد شده، متعهد می داند.

تونی هوارد گفت با سرپوشی که بر روی لوله ای که نفت از آن فوران می کند قرار داده شده، می توان نیمی از ده هزار بشکه نفتی را که هر روز نشت می کند، جمع آوری کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با نصب چند دستگاه مهار کننده دیگر تا هفته آینده، بتوان بخش اعظم نفتی را که نشت می شود، جمع‌آوری کرد.

آقای هیوارد همچنین گفت بی پی خود را به تمیز کردن محل های آلوده به نفت و بازگرداندن شرایط محیط زیست خلیج مکزیک به زمان قبل از نشت نفت (شش هفته قبل)، کاملا متعهد می داند.

مدیر اجرایی بی پی، گفت او خشم مردم آمریکا را درک می کند ولی افزود که بی پی تا کنون تمام خساراتی را که ادعا شده جبران کرده است و روند رسیدگی به درخواست دریافت خسارت را از 45 روز به 48 ساعت کاهش داده است.

بی پی که مسئولیت اکتشاف و استخراج نفت از چاه آسیب دیده را بر عهده دارد، تاکنون چند بار تلاش کرده بود مانع ادامه نشت نفت به دریا شود ولی این عملیات به علت مشکلات فنی بی نتیجه مانده بود.

آلودگی نفتی سواحل خلیج مکزیک انتقاد شدید از بی پی و دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا را به همراه داشته است.

باراک اوباما، روز شنبه 5 ژوئن، در پیام رادیویی هفتگی خود تاکید کرد همه امکانات را برای پاکسازی سواحل آمریکا و کمک به آسیب دیدگان محلی این حادثه به کار گیرد.

آقای اوباما همچنین تاکید کرد شرکت بی پی موظف به پرداخت هزینه های مرتبط با حادثه خلیج مکزیک خواهد بود.

صید ماهی یکی از منابع اصلی درآمد ساکنان سواحل خلیج مکزیک است و گسترش آلودگی نفتی لطمه زیادی به اقتصاد ایالات ساحلی وارد کرده است.

مطالب مرتبط