ابراز آمادگی سپاه برای اسکورت کشتی های کمک به غزه

لوگوی سپاه
Image caption اسرائیل سپاه را متهم به ارسال سلاح به حماس کرده، اما ایران این اتهام را رد می کند

نماینده رهبر ایران در نیروی دریایی سپاه پاسداران نسبت به اسکورت کشتی های حامل کمک های بشردوستانه به مردم غزه ابراز آمادگی کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شیرازی نماینده ولی فقیه گفته است: "نیروی دریایی سپاه پاسداران با اقتدار کامل آمادگی دارد که با همه توان و امکانات بالقوه اش کاروان های آزادی و صلح را که حامل کمک های انساندوستانه از سراسر جهان به مردم مظلوم و بی دفاع غزه است، اسکورت کند."

در حمله هفته گذشته به کاروان دریایی کمک به غزه، 9 فعال صلح کشته شدند.

اسرائیل ایران را متهم به ارسال سلاح به گروه حماس کرده که کنترل غزه را در دست دارد، اما ایران این اتهام را رد می کند.

آقای شیرازی گفته است: "وظیفه جمهوری اسلامی ایران در پی چنین اقدام ناجوانمردانه ای دفاع از مردم مظلوم و بی دفاع غزه است."

وی افزود اگر آیت الله خامنه ای دستور دهد نیروی دریایی سپاه به برقراری امنیت کشتی های کمک رسانی کمک می کند.

این در حالیست که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز پنجشنبه از حمله کماندوهای اسرائیلی دفاع کرد و گفت تل آویو اجازه نمی دهد غزه "بندر ایران در مدیترانه" شود.

از سوی دیگر دولت اسرائیل اخراج نوزده فعال صلح دیگر را که قصد داشتند به رغم محاصره غزه توسط اسرائیل، با یک کشتی حامل کمک های بشردوستانه وارد این منطقه شوند، آغاز کرده است.

پس از این که نزدیک به نیمی از این افراد اسناد مربوط به اخراج خود را امضا کردند، روز یکشنبه به کشور همسایه اردن منتقل شدند.

نیروی دریایی اسرائیل، روز شنبه (5 ژوئن)، جلوی پیشروی کشتی آنها را گرفت و به بندر اشدود برد.

قرار بود این کشتی ایرلندی همراه با کاروان صلح برای غزه که هفته گذشته مورد حمله مرگبار اسرائیل قرار گرفت، حرکت کند.

در همین حال به نقل از منابع اسرائیلی گزارش شده است که یک کشتی حامل کمک های بشردوستانه دیگر، در راه رسیدن به این منطقه است.

مطالب مرتبط