حملات مرگبار شبانه به کاروان های نظامی در پاکستان

Image caption حدود سه چهارم محموله های تدارکاتی نیروهای بین المللی تحت رهبری آمریکا در افغانستان از طریق زمینی به بندر کراچی پاکستان منتقل و سپس به افغانستان فرستاده می شود

مردان مسلح در 10 کیلومتری اسلام آباد، پایتخت پاکستان، به کاروان نیروهای ناتو حمله کرده، حدود پنجاه خودروی آنها را به آتش کشیده و هفت تن را نیز کشته اند.

پلیس اسلام آباد می گوید بالغ بر دوازده پیکارجو که به سلاح خودکار و نارنجک مجهز بوده اند به این کاروان که حامل محموله های تدارکاتی ناتو و عازم افغانستان بود، حمله کرده اند.

پلیس افزود پیکارجویان برای متوقف کردن کاروان از یک علامت ایست ویژه کامیون استفاده کرده اند.

گزارشگر بی بی سی در اسلام آباد می گوید پیکارجویان، که از جمله شامل اعضای گروه طالبان نیز می شوند، اغلب در نزدیکی مرز پاکستان با افغانستان دست به حمله می زنند اما حمله شب گذشته، اولین حمله آنها در حوالی پایتخت بوده است.

به گفته گزارشگر بی بی سی فرماندهان ناتو مدتی است که در پی آن بوده اند که برای عبور و مرور کاروان های تدارکاتی این سازمان به افغانستان از راه های ارتباطی دیگری نیز استفاده کنند.

پلیس جستجو برای دستگیری مهاجمان را که متواری اند، آغاز کرده است.

حدود سه چهارم محموله های تدارکاتی نیروهای بین المللی تحت رهبری آمریکا در افغانستان از طریق زمینی به بندر کراچی پاکستان منتقل و سپس به افغانستان فرستاده می شود.

آمریکا در تلاش است محموله های تدارکاتی بیشتری را از طریق هوا به افغانستان منتقل کند.

در همین حال، شش سرباز پاکستانی در حمله پیکارجویان به کاروان آنها در منطقه قبیله نشین اروکزی، در نزدیکی مرز افغانستان، کشته شده اند.

مردان مسلح سه شنبه شب (8 ژوئن)، به طور غافلگیرانه به کاروان سربازان پاکستانی که از جاده ای باریک و کوهستانی عبور می کرد، حمله کردند.

به دنبال این حمله، ارتش پاکستان در همان منطقه به مخفیگاه گروهی حمله کرد که ظن آن می رود اعضای آن پیکارجو هستند.

ارتش پاکستان می گوید حدود سی پیکارجو را در این حمله کشته است.

خشونت های اخیر در حالی رخ داده است که یک هفته پیش ارتش پاکستان گفته بود که کنترل اروکزی در دست دولت است و عملیات نظامی این نیروها در این منطقه به پایان رسیده است.

مطالب مرتبط